Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększająca się wypukłość na żołędzi penisa


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek

Mam 40 lat. Na żołędzi penisa mam od 3 lat wypukłość, o średnicy 5mm i wysokości bardzo niewielkiej nawet nie milimetr. Robiłem badania na bakterie nic nie wyszło, wszystko czyste. Byłem już u kilku dermatologów, przepisywali jakieś maści, ale nic nie pomogło. Nadal to jest. Nie boli, nie swędzi, nie jest zaraźliwe dla innych osób. Wcześniej było nieco mniejsze, nie od razu tak duże. Powstało to tak, że najpierw zrobiła się czerwona kropeczka, a potem jakby wypełniła się ta kropka i stawała coraz to większa, ale bardzo, bardzo powoli. Skórka żołędzi w miejscu tego uwypuklenia jest taka inna troszkę, jak się pociera to nie taka sama jak w innych zdrowych miejscach. Długie miesiące stało to w miejscu, potem zauważyłem troszkę się powiększyło, teraz stoi nadal w miejscu nie rozrasta się. Po oględzinach wizualnych powiedziano mi, że to nie ma wyglądu nowotworowego. Domyślano się, może liszaj płaski (ale nie swędzi), może coś tam innego, może naczyniak? Zrobiłbym badanie histopatologiczne, ale usłyszałem, że bardzo małe to jest, że nawet nie z czego pobrać wycinka. Nie wiem czy czekać dalej na rozwój wypadków? A jeśli to nowotwór w fazie wzrostu. Mówi się o tym, że wcześnie wykryty to można wyleczyć, ale jak rozpoznać?? Proszę o jakieś doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Jedynym sposobem rozpoznania charakteru zmiany jest badanie histopatologiczne po chirurgicznym wycięciu zmiany. Trudno coś więcej doradzić w tej kwestii. Wydaje się, że w tym przypadku najrozsądniejszym postępowaniem będzie dalsza obserwacja zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi napisać, gdzie w Polsce w jakim szpitalu, klinice profesjonalnie pobiorą ode mnie wycinek do badania histopatologicznego z żołędzi penisa?? Jaka duża musi być zmiana, aby nadawała się do badania. Moja ma ok. 5mm średnicy i ok. milimetra w górę. Myślę, że można by było to pobrać. Mam czekać aż rozwinie się na całą żołądź?? Proszę mi napisać czy podczas badania czy potem mogą pojawić się jakieś problemy, powikłania? Czy to jest bardzo bolesny zabieg? Widziałem w oczach mojej Pani Doktor, że poprostu nikt nie chce się tego podjąć, nikt nie zaryzykuje, nie wiem czy to tak trudne jest do zrobienia, zastanawiam się nad tym. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×