Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i wystająca kość po urazie kości łódeczkowej nadgarstka


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, sporo się naczytałam na temat złamania kości łódeczkowatej nadgarstka. Chciałabym podzielić się z Wami moją historią i prosić o porady. Mianowicie - wszystko zaczęło się w 2006 roku (bodajże wrzesień). Uraz nastąpił na skutek energicznego otwierania butelek (pracowałam w barze). Coś ,,przeskoczyło*, ból, opuchlizna, itp. Zbagatelizowałam to i dopiero mniej więcej po tygodniu poszłam do lekarza (publicznie). Dowiedziałam się, że mam usztywnić rękę bandażem i dostałam skierowania do ortopedy... Niestety ból nie mijał i po pewnym czasie (ok. miesiąca od urazu) zrobiłam prześwietlenie i miałam wizytę u ortopedy - ten natomiast stwierdził, że nic na zdjęciu nie widzi, żebym rękę rozruszała... Po ok. 3 tygodniach w związku z bólem i niesprawnością ręki udałam się do ,,znachorki*, którą polecił mi mój nauczyciel wf-u. Pani elegancko nastawiła mi kości (zapomniałam dodać, że miałam mocno wystającą kość promieniową), zabandażowała (poczułam niesłychaną ulgę po jej interwencji), lecz jeszcze tego samego dnia znowu coś przeskoczyło i ból powrócił... W końcu poszłam prywatnie do ortopedy (co śmieszne trafiłam do tego samego co publicznie) i bez robienia nowego zdjęcia kazał mi nosić 6 miesięcy stabilizator. Po miesiącu stabilizator poszedł w odstawkę i do niedawna jakoś dało się żyć z tą wystającą kością... Niestety często coś przeskakiwało i miesiąc temu przy dźwiganiu przeskoczyło na dobre... Nosiłam teraz stabilizator przez ostatni miesiąc - ręka boli, kość wystaje, przeskakuje i mam uczucie jakby dłoń była przekręcona lekko na zewnątrz... Czy mogą to być objawy nie zaleczonego i niewykrytego złamania kości łódeczkowatej? Co powinnam zrobić, skoro lekarze twierdzili, że wszystko ok... Potrzebuję sprawnej ręki i nie mam już pomysłu do kogo z tym się udać. Proszę o odpowiedzi - w razie czego mogę załączyć zdjęcie dwóch rąk dla porównania. Z góry dziękuję za opdowiedzi i przepraszam za rozpisanie:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×