Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza po wprowadzeniu palców w odbyt


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz

Witam, mam 17lat. Na wstępie powiem, że jest to dla mnie bardzo wstydliwy problem.. Około miesiąc temu wprowadziłem palce do odbytu dość głęboko, bez lubrykantu. Wydaje mi się, że coś uszkodziłem:( Boli mnie lekko prawy pośladek oraz podbrzusze przy uciskaniu i brzuch w różnych miejscach także przy uciskaniu. Przy chodzeniu czuje dyskomfort jakby parcie na odbyt. Czuje silne osłabienie, ale gorączki nie mam. Chirurg wykonał badanie per rectum i powiedział, że wszystko jest wporządku. Boje się bardzo, że mam jakiegoś wysoko położonego ropnia:( Powyższe objawy nie są jakoś szczególnie nasilone, ale jednak są i długo się utrzymują:( Chciałbym spytać co to może być i czy jeśli to ropień wysoko położony(np. w jelitach) to co się może stać w przypadku nieleczenia? Objawy są jak najbardziej do wytrzymania a bóle nie nasialają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się jeszcze takie jakby gorące bóle po prawej stronie podbrzusza, głównie po posiłkach. Ból pośladka utrzymuje sie nadal, przy uciskaniu dłonią znalazłem jakby ognisko bólowe na górnej części. Bardzo silne ogólne osłabienie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brzuch nie jest napięty, twardy nie musisz się spieszyć. Palcami nie uszkodziłeś nic - nie bój się, dobrze, że będziesz już stosował odpowiedni poślizg. Przyczyny, które trzeba wykluczyć to zapalenie wyrostka, przepuklina tylnej ściany brzucha, przepuklina zasłonowa, kulszowa itp., warto aby teraz gdy sytuacja się rozwija znów zbadał cię lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. a możliwe jest ,że zrobił mi się od tego jakiś ropień wewnętrzny? Przepukliny to chyba raczej nie, bo te problemy zaczeły mi się od tego urazu:( Brzuch cały czas lekko boli przy uciskaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wytworzył się ropień musiałbyś włożyć do odbytu coś ostrego, nie zrobiłbyś tego palcem. Być może wiążesz swoje działania z czymś co się dopiero rozwija - np. zapalenie jelit. Przy ropniu powinieneś mieć gorączkę, jednak nic o niej nie wspomniałeś więc od razu go wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odp. Ale ta gorączka często by wtedy wstępowała? Ja mam raczej ostatnio obniżoną temperature, chłodne czoło, osłabienie, ale raz miałem 36.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×