Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie przy pracy fizycznej a przepuklina


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chcialem sie przywitac, poniewaz jestem nowym uzytkownikiem. Moj problem wyglada nastepujaco. Mam ciezka prace fizyczna i od okolo kilku miesiecy odczuwam bo w okolicy pachwiny. Zaczelo sie to od bardzo silnego bolu, najgorzej bylo podczas siedzenia lub jazdy samochodem. Po kilku dniach bol zmalal. Wystepuje on w okolicy pachwiny albo w jadrach. Ujawnia sie on szczegolnie podczas wysilku i praktycznie zostaje do konca dnia po pracy. Bylem z tym problemem u chirurga kilka razy, jednak ciezko jest mu okreslic co moze byc tego powodem. Zauwazylem jakby male wypuklenie po prawej stronie i podbrzusze z tej strony jest jakby nizej od lewej strony. Chodzi mi o to ze nie ma symetrii. Prosilbym o porade co to moze byc i jak ewentualnie to sprawdzic(jakie badania przeprowadzic). Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Opis Twoich dolegliwości może wskazywać na to, iż cierpisz na przepuklinę pachwinową bądź mosznową. Diagnostyka przepuklin opiera się na badaniu palpacyjnym miejsca w którym może powstawać. Jeśli nie zostałeś zbadany przez lekarza pod tym kątem to powinieneś udać się ponownie na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym tygodniu bylem u innego chirurga. Przebadal mnie on i nie stwierdzil przepukliny jednak takze nie byl w stanie powiedziec mi co *to* moze byc. Czekam na kolejne Wasze porady. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie palpacyjne - ok, ale przydatne byłoby USG, być może przepuklina więźnie pomiędzy warstwami mięśni? To powiększenie może też być czymś niezwiązanym z bólem, który mógłby pochodzić z kręgosłupa lędźwiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×