Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dysproporcje między lewą a prawą połową ciała


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .mam 33 lata i regularnie ćwicze siłowo. problem zaczoł sie jak ja i bliskie mi osoby zaczeły zauważać że lewą połowe ciała (bark,plecy) mam niżej niż prawą. pamiętam że kiedyś w podstawówce miałęm nosić wkladke w jednym bucie ale jak to za dzieciaka nie nosiłem jej. na badaniach okresowych w pracy lekarz stwierdził że mam skolioze. poszedłem więc do ortopedy i kazał mi zrobić RTG całego kręgosłupa po czym stwierdził że jest on prosty i skoliozy nie ma !!! na ponowną wizyte musze czekać ponad miesiąc a na prywatną nie mam pieniędzy */ można jakoś samemu to zdiagnozować? może tutaj ktoś mi pomoże??? postanowiłem nadal ćwiczyć bo skoro nie ma zagrożenia dla kręgosłupa bo jest on prosty więc chyba nic sie nie stanie... tyle że staram sie każdą połowe ćwiczyć osobno -mnie symetrycznie żeby wyrównać różnice w umięśnieniu. prosze o pomoc i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Raczej nie ma *domowego* sposobu na zdiagnozowanie wad postawy. Brak symetrii w obrębie barków i pleców może świadczyć o skrzywieniu kręgosłupa. Mogło się do tego przyczynić niestosowanie się do zaleceń lekarzy w dzieciństwie. Co do poprzedniej diagnozy to mogła być błędna. Do czasu wizyty u lekarza powinieneś ograniczyć ćwiczenia na siłowni, żeby nie pogłębiać dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×