Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cesarskie cięcie i pozostawiona błona płodowa


Gość dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 13/04 miałam wykonane cesarskie cięcie po nieudanej próbie porodu naturalnego ( przy rozwarciu 8 cm okazało się że dziecko jest odwrócone tważą do wyjścia). wszystko odbyło się prawie dobrze. Prawie dlatego, że po dziesięciu dniach 23/04 poczółam jakby chciał mi wyjść jakby skrzep z pochwy.. takie dziwne uczucie, po chwili zauważyłam że nie jest to skrzep tylko-jakby błona (w kształcie i wielkości piłki do ping ponga) wypełniona krwią (dość napięta). przestraszona zawołałam męża i pojechaliśmy na pogotowie gdzie położna wyciągnęła worek płodowy dość duży. Była dość zszokowana, nie mniej niż my i zawołała ginekologa który dokonał oględzin i wyjął jeszcze mały skrawek owej błony (wtedy zaczęło nieprzyjemnie pachnieć). Dodam tylko że przez te dziesięć dni miałam lekko podniesioną temperaturę i objawy jakby infekcji. Zakończyło się na podaniu mi antybiotyku który mam zażywać przez siedem dni. Pytanie moje jest takie: czy owa błona nie powinna być wyciągnięta razem np. z łożyskiem przed zamknięciem przecięcia cesarskiego?Czym grozi pozostawienie takiej błony? Dodam że cała akcja odbyła się poza granicami polski więc nikogo nie mam zamiaru skarżyć z otoczenia polskich chirurgów. proszę jedynie o szzerą odpowiedź, Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Standardem podczas cesarskiego cięcia, po wydobyciu dziecka jest wydobycie łożyska oraz błon płodowych. Pozostawienie resztek błon płodowych w macicy najprawdopodobniej doprowadziło do zakażenia. Trudno wyrokować o błędzie lekarza nie znając całej dokumentacji oraz dokładnego opisu obecnych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×