Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizny na głowie


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 lata temu miałem poważny wypadek. W szpitalu przebywałem 3-miesiące z czego 1 miesiąc na oddziale intensywnej terapii. Właśnie po miesiącu gdy wybudzono mnie ze śpiączki farmakologicznej zauważyłem że na tyle głowy jest rana i leci mi z niej ropa. Zobaczyłem to sam po miesiącu więc nie wiadomo czy miałem to od razu po wypadku czy nabawiłem się tego leżąc miesiąc w łóżku. Pielęgniarki mówiły że wszystko będzie ok i włosy odrosną. Jednak tak się nie stało. Nadal mimo upływu 2 lat mam 3 *placki* na głowie z czego jeden sporych rozmiarów bo jakieś 5 na 5 cm na części potylicznej- ciemieniowej. Pozostałe 2 blizny są mniejsze ok 2 na 2. W jaki sposób mógł bym się pozbyć takich blizn?? Czytałem o przeszczepach włosów ale to dosyć droga metoda tym bardziej że na tak rozległe blizny 1 zabieg nie wystarczy a dodatkowo włosy mogą się nie przyjąć. Jestem stale rehabilitowany po wypadku więc pieniądze bardzo się przydają. Czytałem też o metodzie zmniejszania takiej blizny w taki sposób że blizna zostaje chirurgicznie wycięta...skóra na głowie zostaje naciągnięta po czym następuje zszycie głowy i z blizny 5cm na 5cm zostaje cienki pasek. Takie coś by mi w zupełności wystarczyło gdyż mam gęste włosy i nie było by tego widać. Jednak była to opinia *zwykłego* człowieka a nie specjalisty. Więc czy takie zabiegi są ogólnie przeprowadzane? Do jakiego lekarza się zgłosić po pomoc?? Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jednym ze sposobów leczenia blizn jest ich chirurgiczne wycięcie. Zabieg polega na wycięciu blizny oraz zszyciu dwóch końców skóry. Nie wszystkie blizny nadają się do tego typu zabiegów. Każdy przypadek powinien być indywidualnie oceniony przez chirurga. Skierowanie do poradni chirurgicznej uzyskasz u swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×