Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje po szczepieniu przeciwko żółtaczce


Gość Janina

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Doktorze. Jakie są lub mogą być negatywne skutki zaszczepienia się p. żółtaczce w chorobie? Otóż, czując się dobrze, zaszczepiłam się w końcu p. żółtaczce (w wielki piątek) i....od razu w tym samym dniu zachorowałam! Wieczorem silna gorączka 38,6-39,8st., utrzymująca się już 5 dni, kaszel, okropny ból w przełyku jakby zdarta błona śluzowa i rana, gardła, pewnie zaraziłam się od męża, który chory na zapalenie oskrzeli z silną gorączką. Przez święta brałam przeciwgorączkowe leki, aspiryny, do ssania od gardła, rutinoscorbin. I ja mam zapalenie oskrzeli, gardła, tchawicy, po świętach biorę przepisany m.in.antybiotyk, aspirynę (tam gdzie odczuwam przy przełykaniu guzek, na który miałam mieć biopsję tarczycową, którą niestety odwołałam, nie wiem czy słusznie). Teraz mam wątpliwości: Czy słusznie powinnam miec obawy, że to szczepienie mi zaszkodzi, mogę mieć wszczepioną żółtaczkę w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto to jest *mat*, ale prosiłam lekarza o odpowiedź, więc proszę nie blokować swą lakoniczną dziwaczną *wypowiedzią*. Tzn. że co, że wg Pana/Pani można być chorym i się zaszczepić p. żółtaczce bez obaw, że mogą być powikłania, bez obaw, że można zachorować na żółtaczkę bo organizm osłabiony infekcją może nie poradzic sobie z wszczepioną do zwalczania żółtaczką? Więc okłamują nas, że dzieci tylko zdrowe się szczepi ochronnie, skoro można i chore dzieci szczepić jeśli nie ma znaczenia? Nadal proszę lekarza o odpowiedź na moje zapytania, za co dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

A co jeśli mat jest lekarzem? Bo z tego co czytam jego posty - choć krótkie - śmiem twierdzić, że wiedzę na ten temat ma. Ktoś, kto Ci odpisuje robi to dla Twojego dobra mysle ze warto to docenic i podziekowac a nie krytykowac kogos (w tym wypadku mata) za to, że dał zbyt krótką odpowiedź, pomimo że słuszną, zniechęcasz innych do odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Pani zdenerwowanie, jednak zupełnie inne są powody nieszczepienia dzieci w czasie choroby. Jako, że szczepionka nie zawiera wirusów a jedynie białka, to nie ma możliwości rozwinięcia się choroby, prawda, poprzedni post był rzeczywiście krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×