Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ranki i plamy na skórze penisa


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od półtora tygodnia dręczą mnie problemy związane z penisem. Jestem zapisany do lekarza ale wiadomo że terminy są dość długie wizytę mam zaplanowana na początek maja ale jeśli nie wytrzymam pójdę prywatnie. od tygodnia naczytałem się o kile i innych choróbskach wenerycznych które można złapać nie tylko poprzez kontakty seksualne. Zaczęło się od tego że byłem przeziębiony, żonie po ostatniej chorobie - grypie został jeden cały listek doxycykliny a że czułem się trochę jakby przeziębiony zacząłem brać tą doxycykline po ok 2 dniach stosowania tego leku zacząłem się drapać po mosznie kroczu prawie aż do odbytu na 3 dzień postanowiłem po myciu sprawdzić co tam jest że tak swędzi i obaczyłem pełno małych i większych ranek takich jakby rozdrapanych na 4 dzień jak się obudziłem zobaczyłem na napletku pęcherzyk i 3 czerwono fioletowe plamy. Po obejrzeniu tego pęcherzyka który był wypełniony tak jakby wodą postanowiłem wycisnąć to i tak też zrobiłem. Po przebiciu tego czegoś przesmarowałem amolem w celu dezynfekcji. Przy oddawaniu moczu nie czułem ani swędzenia ani pieczenia do momentu przebicia tego czegoś po przebiciu jakieś 2 może 3 godziny później gdy oddawałem mocz zaczęło strasznie piec ściągnąłem skórkę nie mogłem oczywiście normalnie tego zrobić ponieważ była tam taka żółta narośl tak jakby jakiś *grzyb* poleciałem do apteki kupiłem triderm clotrimazolum i alantan smarowałem tym tydzień z moszny i dalej w stronę odbytu wszystko zniknęło nawet śladu nie ma a na napletku zostały 2 z 3 plam ten pęcherzyk zniknął zostało tylko małe zaczerwienienie oraz ta narośl zaraz na początku przy żołędziu dodam tylko że była większa niż najmniejszy palec a teraz jest o wiele wiele mniejsza ale jest, napletek też już lepiej schodzi a dodatkowo robię nasiadówki z rumianku i szałwii boję się żeby żony czymś nie zarazić nie wiem co mam robić czy lecieć prywatnie do lekarza czy wstrzymać się ten miesiąc i poczekać z tym że na początku tak z 4 czy 5 dni po wystąpieniu tego czegoś zrobiłem zdjęcia i gdy teraz porównuje to tak jakby się goiło ale *super* też nie jest dlatego postanowiłem napisać tutaj i prosić o poradę za co z góry dziękuje mam wiele pytań szczególnie po lekturze internetu już nawet żonę błagałem żeby zabrała mi kabel bo wynajduje hivy kiły i inne. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u lekarza najgorsze wykluczył ale dla mojej pewnosci kazał zrobić badanie vdrl żebym był pewny dostałem maść i do kontroli mam sie udać za 3 tygodnie dziekuje że nie odpowiedzieliście i pozdrawiam wszystkich czytających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Skoro brałeś doxycyklinę to pewnie masz grzybicę albo drożdżycę bo przy antybiotyku musisz stosowac cos osłonowo albo pic kefiry i maslanki bo antybiotyk zabija naturalna flore bakteryjna i czesto powoduje problemy miejsc intymnych i u kobiet i u mezczyzn, wspomnij o tym lekarzowi, kup sobie lakcid, pij kefiry i obserwuj czy jest poprawa. Mozesz smarowac tez clotrimazolum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze badania wykazały złe działanie preparatów bakteryjnych, lepsze są naturalne jogurty, ale tu nie mają znaczenia - zmiany są w miejscach, gdzie jogurtu się nie stosuje :) Bez zbadania spoistości zmiany, jej wyglądu trudno cokolwiek ocenić, jednak nie da się wykluczyć kiły. tutaj już Pan musi sobie sam odpowiedzieć czy przez ostatni miesiąc były jakiekolwiek ryzykowne zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, byłem już u lekarza i jego zdaniem to nie jest kiła a zachowań ryzykownych raczej nie było, lekarz powiedział że dla swojej pewności mam zrobić to badanie VDRL. Miałem umówioną wizytę na początku jakoś maja, poszedłem prywatnie i nie kazał mi wykreślać tej wizyty na NFZ ponieważ tam gdzie się zapisałem też on przyjmuje i powiedział że to będzie taka wizyta kontrolna, tyle że już bez pieniędzy :). Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Zanim nie poszedłem do lekarza to wynalazłem u siebie wszystkie choroby weneryczne i inne typu nowotwory, po wizycie u dermatologa wszystkie objawy minęły, prawie wszystkie które wynikały bardziej ze stresu ale powiedział że nie ma się czym przejmować zrobić badanie i tyle, na badanie idę w przyszłym tygodniu i jak z nim rozmawiałem to powiedział mi wyraźnie że tymi chorobami nie tylko idzie się zarazić poprzez kontakty seksualne, trzeba porostu uważać komu się podaje rękę i co się robi (nie mam na myśli seksu tutaj) stres, strach i panika też robią swoje, także jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi i życzę wszystkim zdrowia bo to jest najważniejsze Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×