Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzowata wypukłość po urazie żuchwy


Gość Aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

3 tygodnie temu zostałem kopnięty w szczękę, miałem dosyć mocno spuchniętą i bolało, ale wszystko działało tak jak powinno, więc powiedziałem sobie będzie ok. Niestety po mniej więcej tygodniu, gdy opuchlizna zeszła w okolicach kąta żuchwy i guzowatości żwaczowej wyskoczyło mi coś, wydaje się,że to kość. Pokazuję się szczególnie, gdy próbuje otwierać usta. Najgorsze, że próbuje to najlepsze słowo. Z każdym dniem co raz mniej mogę je otwierać obecnie tylko na ok 2cm, gdy mocniej czuje, że coś blokuje i ostry ból w miejscu gdzie wystaje ta kość. Pojechałem do chirurga szczęki zrobili mi rtg i nie wykazało żadnego złamania. Lekarz powiedział, że to może być jakiś krwiak, ale że on się powinien się rozejść sam dał mi tylko leki przeciwzapalne.Tylko dalej jest tak jak było, a właściwie co raz gorzej. Co to może być? Co zrobić? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeśli Twój stan się pogarsza z dnia na dzień to powinieneś koniecznie udać się na wizytę kontrolną do lekarza. Być może diagnoza była błędna lub doszło do nieoczekiwanych powikłań. Bardzo prawdopodobne, że doszło do uszkodzenia, którego nie uchwyciło badanie RTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×