Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i opuchlizna nogi po skręceniu stawu skokowego


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Skręciłem staw skokowy prawej nogi, bez rozerwania torebki stawowej. Na noge nie mogłem stawać, wykręcać ani jej dotykać. Cała stopa byłą mocno spuchnięta oraz łydka w lekkim stopniu spuchnięta przy czym stopa w okolicach kostki była wyraźnie fioletowa a w łydce odczówałem ból w tylniej części. Na ostrym dyżurze nie bawili się w gibs tylko owineli stope bandażem i kazali wogóle nie chodzić przez 3 tyg. Po tygodniu udałem się prywatnie do lekarza ortopedy który stwierdził że gibs powinnien być ale po takim czasie to bezsensu. Tydzień później czyli 2 tyg po odniesieniu urazu lekarz kazał mi poruszać się o jednej kuli i zacząć rehabilitacje. Na rehabilitacji dowiedziałem się że powinienem zacząć już normalnie obciążać swoją noge, bez kuli. Jestem w trakcie 3 tyg. noga boli podczas chodzenia, jest spuchnięta i lekko fioletowa w okolicach kostki. Pytanie: Czy to nie za wcześnie by obciążać staw i kiedy powinienem normalnie chodzić bez bólu i prawdopodobieństwa pogłębienia urazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażynka

Skoro masz jakiekolwiek wątpliwości, to nie wiem dlaczego nie porozmawiasz wprost ze swoim rehabilitantem. Ja do mojego mam pełne zaufanie i powiem Tobie szczerze, że ni zawiodłam się jeszcze na jego opinii. Nie wiem skąd jesteś, ale polecam Tobie gabinet z Gdańska - Zaglaniczny. Poszukaj namiaru, może jakiegoś kontaktu, pomoże na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×