Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracające biegunki i krwawienie z odbytu


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 27 lat. Od ok. 8 miesięcy cierpię na nawracające biegunki, ostatnio co raz częściej 1-3 razy w tygodniu po kilka wypróżnień. Nic mnie nie boli. Jeśli to istotne raz zauważyłem krwawienie z odbytu - nie przy oddawaniu stolca, w odbycie też nic nie boli. Proszę o poradę do jakiego specjalisty powinienem się udać i czy są jakieś badania które mógłbym wykonać przed wizytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Powinienes pójść do lekarza ogólnego on Ci da skierowanie pewnie do proktologa i na badania typu kał ewentualnie badanie jelit (kolonoskopie), mozliwe, ze jest to problem z hemoroidami, ale to już oceni dokładniej proktolog. Lekarz ogólny na pewno bedzie wiedział jakie skierowanie wypisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Zauważyłam już jakiś czas, ze przy podcieraniu pojawia się u mnie krew z odbytu. początkowo nie zwróciłam na to uwagi, uznając, ze to jakieś otarcie nic więcej... Na ogól była to ledwo smużka krwi.. jednak wczoraj to już nie była smużka tylko plama na około 1-2 cm średnicy... czy to mogą byc hemoroidy? Dodam, że mam podejrzenie zespołu jelita wrażliwego i często albo biegunki albo zaparcia. Od jakiś 3 dni miałam zaparcia a wczoraj pojawiła się ta krew...Niestety wizyte u Gastrologa mam dopiero w czerwcu... chociaż w sumie to nie wiem czy on będzie mógł mi pomóc czy konieczny będzie proktolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Twoje objawy mogą sugerować występowanie żylaków odbytu, czyli hemoroidów. Specjalista gastrolog będzie w stanie zdiagnozować tą chorobę. Jeśli uzna za stosowne to skieruje Cię do innego specjalisty. Jeśli dolegliwości nie ulegną zbytniemu nasileniu to spokojnie możesz poczekać do terminu wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×