Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Asymetria kłykci kości udowej i lateralizacja rzepki


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Witam!! moje leczenie ciągnie się już od 2 lat .Jest to męczące dla mnie i nie przynosi żadnych widocznych efektów i jest coraz gorzej bo bóle odczuwam już nie tylko w kolanie ale także w lewym biodrze i ciężko jest mi się poruszać po schodach , nie mogę biegać, ani się przemęczać.A zaczęło się tym, że na lekcji wf-u podskoczyłam i podczas upadku przeskoczyło mi w kolanie .Bolało bardzo przez tydzień. Udałam się do chirurga, gdzie zrobiono mi prześwietlenie i włożono moją nogę w szynę gipsową ,którą po 10 dniach zdjęto. Jednak ból kolana nie ustał, a nawet się nasilił. Na kolejnej konsultacji, poprzedni ortopeda stwierdził że nic mi nie jest i że powinnam się udać do psychologa lub psychiatry. Pomimo to udałam się do innego ortopedy ten jednak wysłał mnie do reumatologa . Ten zaś wysłał mnie do szpitala reumatologicznego w Sopocie, gdzie spędziłam prawie 4 tygodnie . Tam zaś miałam konsultacje z ortopedom który stwierdził u mnie przerost fałdu błony maziowej i zalecił mi rezonans magnetyczny .Całkiem niedawno miałam badanie kolana . Rezonans magnetyczny wykazał *asymetrie kłykci kości udowej z dominacja kłykcia bocznego *lateralizacje rzepki z cechami bocznego przyparcia i SRU . Co to oznacza. ?? Czy można to wyleczyć.?? Czy można odzyskać całkowitą sprawność bez zabiegów lub operacji, i czy wgl. w pełni odzyskam sprawność w nodze .? Proszę o pomoc , ponieważ mam 16 lat i już nie wiem co robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz to samo co ja. Musisz wzmacniać mięśnie uda, np podnosić ciężarek 2 kg, postarać sie od lekarza by dał Ci skierowanie na rehabilitacje na ćwiczenia ktore stabilizują asymetrie i bedzie wszystko ok, musisz przez kilka miesiecy odpuscic sobie także cwiczenia, nie przeciążać nogi, a codziennie ćwiczyć by miesien był mocny. A skreca sie kolano przez to, że nie masz równo ułożonych kłykci i te cwiczenia ktore przepisze Ci lekarz lub skieruje na rehabiliacje powinno dac efekt. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc PAWLO. Mam do Ciebie pytanie w zwiazku z tym, ze ja rowniez mam te przypadlosc. Czy mozesz mi opisac jak wygladaja takie ćwiczenia, ktore stabilizują asymetrie ? Niesety, ale juz bylam na tylu rehabilitacjach i dali mi tylko cw. na wzmacnianie na miesni ud i nic wiecej. z gory dzieki wielkie za odpowiedz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa sposoby leczenia 1. rehabilitacyjne 2. operacyjne poprzed wycięcie troczków bocznych rzepki i rozcięcie torebki stawowej umożliwiającej poruszanie się rzepki Mnie osobiście niestety spotkał ten drugi sposób. Co do pierwszego to głównie polecam rozciąganie, rower, basen przede wszystkim. Konflikt rzepkow-udowy bo tak brzmi poprawna nazwa, spotykła głownie damską część społeczeństwa. A sama rehabilitacja dzieli się na fizjoterapię, czyli wszelkie zabiegi na magnetorniku czy ultradźwiękach, tylko zmniejszające ból, bądz sama rehabilitacja czyli ćwiczenia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×