Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rogowacenie ciemne na skórze u nastolatka


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widziałam już odpowiedzi na rogowacenie ciemne. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy jeśli nastąpią zmiany na skórze to czy ustępują, czy utrzymują się cały czas w niezmienionej formie. Mój syn ma 17 lat, byłam już u 4 dermatologów ( z czego 3 w ogóle się niczym nie zainteresowało i przepisało sterydy - chociaż mówiłam, że na sterydach to jeszcze gorzej wygląda i nic nie pomagają, bez względu na *siłę* sterydu -syn ma AZS - 1 lekarz podszedł powaznie do problemu, ale powiedział, że pierwszy raz się w życiu z czymś takim spotkał i nie ma pojęcia co to może być). Syn od roku ma zmiany na szyji, pachach, wokół pępka, na mosznej(tam najmniej jak mówi). Zmiany zaczynają się zgrubieniem skóry, po czym wyglądają jak poparzenie słoneczne, później wysychają i zanikają. W trakcie zanikania są koloru *brudnego* i znikają bez śladu. Jakby było lato to można by powiedzieć, że jest to typowe poparzenie słoneczne ( niczym się nie wyróżnia, nawet w dotyku jest jak poparzenie słoneczne). Po kilku, kilkunastu dniach, tygodniach ( nie ma określonego czasu) występują ponownie. Najczęściej lokalizuje się na szyji i w pachach.NIE SWĘDZI, nie reaguje na żadne maści przepisane, jedynie maść z mocznikiem zmniejsza napięcie skóry i dyskomfort. Zaczęłam synowi podawać wit.B6 i C. Zmiany o dziwo zniknęły na dłuższy czas, ale znowu pojawiają się pod pachami. Szukałam innych przyczyn i tutaj jedna ewen.by mogła być(ale może chce by tak było), syn kiedyś podczas golenia zaciął się żyleką pod pachą, może to jakieś uczulenie? No ale szyja, moszna i pępek:-( Bardzo proszę o informację, czy może to rogowacenie i czy w przypadku rogowacenia następuje znikanie zmian jak u nojego syna? Z góry badzro dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×