Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kontuzja kolana a trening


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż w wakacje miałem kontuzje kolana, na początku było podejrzenie zerwania wiązadeł dla tego też 3dni spędziłem w szpitalu ponieważ miałem robiony zabieg(artroskopie) okazało się że rzepka jednak jest tylko zwichnięta. Miałem do wyboru, gips lub stabilizator z tego względu że było to lato wybrałem stabilizator dla większej swobody, nosiłem go miesiąc po czym lekarz stwierdził że wszystko jest w porządku i że można go już zdjąć, przy tym pytał mnie czy uprawiam jakiś sport, odpowiedziałem że czasami pogrywam w piłkę nożną na co On mi odpowiedział że w tym wypadku nie będzie dawać mi dodatkowych ćwiczeń tylko napinanie mięśnia czworogłowego i kazał ćwiczyć zginanie nogi. Co do mięśnia czworogłowego to starałem się go napinać jeszcze kiedy chodziłem w stabilizatorze. Od tamtego momentu było wszystko ok, jednak pewnego dnia( nie pamiętam kiedy, było jeszcze strasznie upalnie) zabrałem się za rąbanie drzewa no i rzepka przeskoczyła ponownie, poleżałem chwilę na ziemi po czym wstałem i udałem się do domu, nic się nie stało nie odczuwałem żadnego bólu, była tylko opuchlizna która zeszła po kilku dniach. Od tamtej pory jest już wszystko w zupełności ok, nawet nigdy nie odczuwałem bólu w tym kolanie. No i teraz pytanie do was, jak myślicie, wybieram się teraz na treningi K1 czy to dobry pomysł? Czuję że rzepka jest już stabilna jednak wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×