Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Codzienna zgaga przy nadżerce na żołądku


Gość K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilkunastu miesiecy mam problem z rutynową zgagą oraz cofaniu treści żołądkowej do przełyku, przez co jest mi niedobrze. Byłem na gastroskopii i wykryto tylko małe nadżerki, nawet nie wrzody, ale wiem że jeśli tak będzie trwało to tak codziennie przez kilka-kilkanaście lat to będzie tylko gorzej, a przez to nie mam apetytu nawet. Czy to trzeba operować, czy są takie leki że można brać do końca życia? To jest nie ważne czy nie jem nic cały dzień, czy pije wode, czy jakieś lekkostrawne pokarmy - i tak zawsze mam zgage. A teraz jeszcze dostałem taki lek jak Venlectine (jak mówi lekarz, by uspokoić żołądek) o przedłużonym wchłananiu i to sie jeszcze spotęgowało i nie działa ani Ranigast ani Anesteloc. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie nadżerkowego zapalenia błony śluzowej żołądka polega na podawaniu leków z grupy inhibitorów pompy protonowej (np. omeprazol, lanzoprazol). Nadżerka nieleczona może się przekształcić w owrzodzenie. Polecałabym kupić sobie lek o nazwie Polprazol , stosowany jest on przy chorobach wrzodowych żołądka , lecz również może pan przyjmować ten lek na zgage , aby nie podrażniać bardziej żolądka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję brać przez 3-4 miesiące , po czym umówić się do gastrologa . Jeżeli nadżerki zostaną wyleczone , a zgaga dalej będzie dokuczała , można brać przez całe życie . Najlepiej wtedy kiedy poczuje Pan zgagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×