Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięty kciuk po kontuzji dłoni


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w maju ubiegłego roku na treningu boksu doznałem kontuzji kciuka lewej dłoni. Palec mi spuchł i trochę bolał ale zbagatelizowałem problem i chodziłem dalej na treningi. Następnie w czerwcu znowu niefortunnie uderzyłem i problem się nawrócił, potem poszedłem do chirurga ktory stwierdził żebym zrobił przerwe od treningów(na zdjęciu nie zauważył nic niepokojącego) Nie trenowałem przez wakacje jakies 1,5 miesiaca wrocilem we wrześniu i na pierwszym treningu znowu to samo-palec spuchl i znowu miesięczna przerwa, poszedlem do lekarza zalozyl mi usztywnienie na palca ktore nosilem 2 tyg. Wrocilem do treningow i kontuzje powracały, nie na taką skalę jak poprzednio ale jednak. Pojechałem do serwinki(znachorka kolo Lublina) ktora stwierdzila patrzac na zdjecie ze mam jakąś chrząstkę w palcu i stąd te problemy. Spróbowała mi nastawić palca(usunąć chrząstkę) i mialem go po zabiegu 2 tygodnie w usztywnienu. Po 2 tygodniach mialem kciuka rozruszać i powinno byc dobrze ale nie widze poprawy, kciuk caly czas jest troszke spuchniety i towarzyszy temu podobny ból co pare miesiecy temu. Dalej mam ograniczone ruchy kciuka. I mam pytanie co jeszcze moge zrobić? w takiej sytuacji trenowanie odpada. Nie wiem co zrobic czy jest niezbedna operacja? Nie chce rezygnować ze sportu. Mam 18 lat . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×