Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki z tyłu głowy i na szyi


Gość Arletta

Rekomendowane odpowiedzi

Końcem sierpnia 2011 r. wyczułam z tyłu głowy niewielki guzek. W kolejnych dniach strasznie źle się czułam i miałam gorączkę, okazało się że guzków jest coraz więcej więc udałam się do lekarza. Na rozpoznaniu napisał że mam trzy guzki ok. 0,5 średnicy jeden w tym jeden z nich na szyi i przesuwają się względem podłoża. Skierował mnie na dalsze leczenie gdzie stwierdzono że mam zapalenie węzłów chłonnych. Dostałam antybiotyki, ale nic to nie dawało zostałam skierowana na morfologię. Wyniki były dobre miałam tylko lekki niedobór płytek krwi. Guzków było coraz więcej i co chwilę to nowe antybiotyki... Końcem września przestałam już zażywać leki, lekarz powiedział że guzki się wchłoną. Jest juz styczeń 2012 a ja nadal mam 3 guzki w sumie nie przeszkadzają mi, ale nie wiem czy to może być niebezpieczne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w wyniku przebytego przez Panią zapalenia węzłów chłonnych doszło do ich zwłóknienia, przez co są powiększone i stwardniałe. Jeżeli morfologia jest prawidłowa i nie obserwuje Pani żadnych zmian w obrębie tych guzków (zaczerwienienie, bolesność, rozmiękanie) to nie powinna się tym Pani przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Gdzies od 3 tygodni za uchem pojawiaja sie guzki.Sa twarde i nie bola. Jest ich coraz wiecej.Nie wiem co moze byc powodem ? Jeszcze nie bylam u lekarza,ale bede musiala sie wybrac(nie wczesniej jak w srode)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×