Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strefa o sygnale zmian obrzękowych w zakresie części bocznej głowy kości ramiennej


Gość Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku tego roku doznałem urazu prawego stawu ramiennego. Dzisiaj odebrałem wyniki RM. Ich treść nie jest dla mnie do końca jasna. Mam ogromną prośbę do specjalistów, aby wyjaśnili mi co znaczą niezrozumiałe dla mnie sformułowania. I jakie jest możliwe leczenie? *Kompleks torebkowo ścięgnisty SST bez cech zmian pourazowych oraz zwyrodnieniowych. Bez cech zmian o charakterze przerwania ciągłości włokien. Zmiana wsteczna (strefa o sygnale zmian obrzękowych w zakresie części tylko bocznej głowy kości ramiennej) - okolica przyczepu mm podgrzebiegniowego. Pozatym głowa kości ramiennej bez cech zmian obrzękowych, bez wyodrębniających się szczelin przełomu. Nierówny zarys kostny w zakresie bruzdy między guzkowej ( powierzchni guzka większego ) bez cech zmian zapalnych czy obrzękowych w przyleganiu. Obrąbek stawowy w części przedniej z cechami zmian pourazowych- w części przednio dolnej stwierdzono uszkodzenie typu Perthesa. Stwierdzono cech odwarstwienia obrąbka od powierzchni kostnej panewki z jego niewielka dyslokacją tylną- do rozważenia poszerzenie badania o ocenę w opcji artro w celu dokladniejszego zobrazowania szczeliny przełom. Pozatym obrąbek o zachowanym kształcie bez cech odwarstwienia od powierzchni barkowej. Więzadła obrąbkowo-ramienne w zakresie zobrazowanym bez cech uszkodzenia. Brzuśce mm rotatorów o prawidłowej szerokosci (ok. 8mm) - nie wykazuje na obecność konfliktu podbarkowego. Nie stwierdzono obecności patologicznych szczelin płynowych w zakresie części przedniej, tylnej i górnej obrąbka stawowego. Prawidłowa ilość płynu w stawie barkowo-obojczykowym, przerost błony maziowej - najpewniej zmiany odczynowe. Ciągłość więzadeł barkowo-obojczykowych zachowana. Powierzchnia stawowa obojczyka o nierównych zarysach. Więzadło kruczo obojczykowe oraz kruczo barkowe prawidłowe. *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×