Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo duży kostniak na głowie


Gość Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Otóż z tyłu głowy od dłuższego czasu mam prawdopodobnie kostniaka - nie wiem za bardzo kiedy dokładnie i w jakich okolicznościach się go nabawiłem ale nie raz uderzyłem się w to miejsce , miałem też kiedyś szytą głowę po upadku na krawężnik , byłem z tym pare lat temu u lekarza jednak powiedziano mi że to nic poważnego i mogę odpuścić - mam prześwietlenie które mogę zamieścić. Jednak ten guz co jakiś czas staje się po trochu większy i większy - aktualnie nie wygląda to ciekawie a wręcz groteskowo... Do tego zacząłem mieć coraz poważniejsze kłopoty z pamięcią i bardzo częste bóle głowy - nie wiem czy przyczyna tego leży w tym guzie jednak po prostu chcę go usunąć , bardzo utrudnia mi on życie. Pytanie czy ewentualny zabieg mógłby byc na ubezpieczenie i do kogo konkretnie mam się zgłosić , czy to sprawa dla zwykłego chirurga czy dla chirurga plastycznego ? Poszperałem trochę w necie i znalazłem zdjęcie kostniaka które idealnie obrazuje mój przypadek - http://tnij.org/kostnak *- wygląda to niemal identycznie i jest w tym samym miejscu co na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało możliwe, że zmiana powiązana jest z dawnym upadkiem, w tym miejscu znajduje się fizjologicznie różnej wielkości guzowatość potyliczna zewnętrzna. Pierwsze kroki należy skierować d lekarza rodzinnego, on będzie mógł ocenić czym rzeczywiście jest ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×