Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odciążenie stawu kolanowego po chorobie Osgooda-Schlattera


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W 1999 roku choroba Osgooda - Schlattera(o której nie wiedziałem wcześniej) spowodowała zerwanie guzowatości kości piszczelowej z przemieszczeniem odłamów. 2 dni później miałem operację, która polegała na wyjęciu guzowatości kości i zszyciu więzadeł krzyżowych. Potem kilka tygodni w gipsie i kilka miesięcy rehabilitacji. Kilka lat później okazało się, że nadal mam uszkodzone więzadła krzyżowe. Chociaż noga mi nie ucieka, jest stabilna. Od tamtej pory właściwie nie uprawiałem żadnych sportów. Dopiero ostatnio zacząłem biegać regularnie. We wrześniu tego roku zdecydowałem się wziąć udział w rajdzie pieszym na 100 km. Niestety po przejściu 30 km kolana(głównie to po urazie) odmówiły posłuszeństwa. Ból podczas prostowania odczuwałem największy z tyłu i mniejszy z boku stawu. Więc prawdopodobnie dały o sobie znać więzadła krzyżowe. Za rok również chcę wziąć udział w takim rajdzie, tylko teraz już wiem, że bez wynalazków współczesnej techniki raczej nie dam rady. W związku z tym zacząłem szukać różnych ortez stawu kolanowego, jednak jest ich tak wiele, że nie wiem, co wybrać. Więc pytanie moje: *Jaka orteza(lub inna metoda) stawu kolanowego pozwoli mi znacznie go odciążyć?* Również wiem, że powinienem wzmacniać mięśnie czworogłowe ud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawdziły sie zabiegi rehabilitacyjne i jeszcze doustne uzupełnienie witaminy d3, odciążenie i zakaz sportu. Prowadził nas doktor Więcek w Krakowie, zna się na rzeczy. wystarczy go wpisać w przeglądarkę i wyskoczy, ma dużo gabinetów, więc da się umówić blisko domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×