Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostry ból kostki po urazie stawu skokowo goleniowego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dot. rtg kostki, otóż dziś podczas meczu w koszykówke doznałem urazu, spadłem na prawą zewnętrzną część stopy i przekrzywiło mi ją prawie do ziemi, coś dwa razy chrupło i myśłałem, że będzie skręcenie, pojechałem na rtg, na zdjęciach wyszło wszystko ok, jednak dziwne dla mnie było to, że lekarz robił mi zdjęcie kostki nie tej *urażonej* jednak zdrowej. Pani chirurg wystawiła mi kwitek, że to tylko stłuczenie stawu skokowo-goleniowego. Generalnie to gdy ruszę tą noga (przez przypadek się zdarza) to czuje jak coś tam przeskakuje, na dodatek po 2 godzinnym leżeniu na łóżku nie mogę postawić teraz tej nogi za bardzo na ziemi, gdyż od razu pojawia się ostry ból. Czy to jest normalne? Pani chirurg kazała mi zaprzestać ćwiczeń na wf-ie przez 2 tygodnie przy czym ja ledwo ledwo teraz chodzę, i jeżeli będzie tak dalej boleć jutro to ja nie zajdę nawet na przystanek autobusowy, aby się udać do szkoły. Czy to jest normalne przy stłuczeniu? czy być może Pani chirurg oglądała zdjęcie nie tej kostki co trzeba? I jeżeli wszystko okej, to czy ból do jutra rana ustąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu rtg nie widać wielu rzeczy ktore mogly się przytrafić. Wybierz się do dobrego fizjoterapeuty, który będzie to potrafił zbadać i w razie koniecznosci odeslac na konkretne badania. Poki co staraj się robić zimne okłady jeśli pojawia się obrzęk. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×