Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, skurcze jelit i bóle brzucha po resekcji płata wątroby z powodu naczyniaka


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moje problemy z jelitami rozpoczęły się tak naprawdę około 1,5 roku temu, czyli około 1 miesiąca po resekcji lewego płata wątroby z powodu naczyniaka. Gastrolog u którego teraz się leczę mówi, że nie ma to żadnego związku z przebytą operacją. Zaraz po operacji zacząlem miewać często biegunki, silne bóle w okolicy brzucha czy nadbrzusza, skurcze jelit, traciłem na wadze, w kale była utajona krew, kilka razy leżałem na zakaźnym, przeszedłem w między czasie kilkukrotnie gastroskopię oraz jeden raz kolonoskopię, przechodziłem badania krwi czy też kału. Pobierane mialem podczas gastroskopii i kolonoskopii wycinki. W sumie wychodziły różne rzeczy np. przepuklina rozworu przełyku, helicobater poli czy zapalenie opuszki dwunastnicy, jednakże leczenie tego nie spowodowało zatrzymania moich objawów choroby, Dopiero pobrane wycinki z poprzecznicy i odbytnicy wykazały, że śluzówka jelita grubego jest z naciekami zapalnymi z komórek limfoidalnych, plazmatycznych i eozynofilów. Na tej podstawie lekarz postawił diagnozę, że cierpię na limfocytowe zapalenie jelita grubego. Biorę teraz m.in entocort oraz od czasu do czasu jak nasilają się bóle w okolicy nadbrzusza - leki przeciwzapalne. Mimo tego biegunki w mniejszym stopniu, ale dalej co jakiś czas nawracają, a bóle w nadbrzuszu (uczucie skurczu, czy też uciskania przy jednoczesnym powiększaniu się brzucha dalej występują). Proszę o radę co mogę dalej zrobić? Czy istnieje w Polsce jakieś bardzo dobre centrum czy klinika zajmująca się schorzeniami jelit gdzie mógłbym udać się na konsultację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×