Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nagły ból o charakterze bólu pooperacyjnego po cholecystektomii


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 8 tygodni temu urodziłam dziecko, a 4 tygodnie temu przeszłam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową. Ból po zabiegu utrzymywał się kilka dni, aż w końcu zniknął na dobre. Prowadziłam normalny tryb życia, aż do przedwczorajszej nocy, kiedy to nagle poczułam ból o podobnym charakterze pod prawym żebrem. Tak jakbym *zgniotła* żebrem owo miejsce, jest po prostu obolałe. Nie zauważyłam opuchlizny, takiej jak po operacji. Miejsca nacięć są zagojone prawidłowo. Dziś ból obejmuje już całą prawą stronę brzucha, ciężko było mi spać, oddychać, zmieniać pozycję. Mieszkam w Irlandii i tutaj nikt nie kazał trzymać żadnej diety, po operacji dostałam normalny obiad. Obawiam się powikłań po zabiegu ( np. złego ułożenia zrostów, pęknięcia), z drugiej strony wiem, że ból może utrzymywać się długo, jednak po całkowitym ustąpieniu objawów pooperacyjnych pojawił się nagle znów, to dośc dziwne. Dodam, że mój lekarz prowadzący przepisał mi jakiś czas temu tabletki antykoncepcyjne (Cerazette) i dopuszczam możliwośc, że to hormony mogą być powodem bólu, bo zużyłam już pół opakowania (28tab). Nie wydaje mi się również, żeby był to ból jakiegoś organu, ponieważ w pozycji stablinej- stojąc w bezruchu lub siedząc skulona, nie odczuwam bólu. Jest dokładnie taki, jak 2 dni po operacji. Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×