Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chodzenie z nogą w gipsie przy złamaniu kości strzałkowej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

mam identyczna sytuacje, w gipsie jestem 3ci tydzien, lekarz zalecil 6 ale z tego co sie orientowalem po 5 mozna isc sprawdzic czy jest zrost i o ile jest ok to mozna zdjac juz gips, czy to prawda? czy moge juz teraz uzywac tej nogi do przemieszczania sie po domu aby miec wolne rece? jak wplywa alkochol na zrastanie sie kosci? nie mowie tu o naduzywaniu ale slyszalem roznie a sam widzialem ludzi popijajacych piwo przy zlamaniach konczyn i z tego co widzialem nie wplynelo to negatywnie, jak to naprawde wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za NIE udzielenie mi odpowiedzi, dla zainteresowanych podaje ze wypytalem lekarzy i alkochol i papierosy NIE maja zasadniczo wplywu na zrastanie sie kosci o ile sie nie naduzywa. Co do chodzenia to w moim przypadku mozna na tej nodze po tych 5ciu tygodniach kustykac natomiast okazalo sie ze zrostu nie ma - jest widoczna szczelina i lekarz stwierdzil ze musze ponosic gips jeszcze kolejne 3 do 6 tygodni... Wiadomosc inna jest taka ze nie trzeba bylo gipsu zakladac a mozna bylo poprostu specjalnego buta usztywniajacego ktorego mozna sciagac i myc noge - tzn przy prostym zlamaniu strzalki jak u mnie. Jest to refundowane jak ktos jest ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×