Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie pełności, osłabienia i kłucie po żebrami po jedzeniu


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 33 lata, i od paru lat, zawsze po jedzeniu czuję się jakoś nie tak. Zbyt pełny, osłabiony itp. Doszły także kłucia pod żebrami na lewo (patrząc od strony pacjenta) oraz dziwne przesuwanie się pokarmu po żołądku (silnie odczuwalne i widoczne kulki przesuwające się pod skórą) lekarz rodzinny przepisał controloc i wizytę u gastrologa która wykazała (pomijam zdania z *bez zmian*) w nawiasach są MOJE KOMENTARZE: - Wpust od góry przekrwiony (przełyk). Linia Z zgodna z górną granic fałdów żołądkowych położona ok 25mm powyżej impresji rozworu przepony (...) Błona śluzowa (...) w antrum plamiście zaczerwieniona. Wnioski: Endoskopowe cechy przepukliny wślizgowej rozworu przełykowego przepony. Zapalenie błony śluzowej antrum żołądka. Wynik badania histopatologicznego, Opis makroskopowy: 1. antrum Gastritis chrocica nacieki jednojądrowe (+) aktywność (-) zanik (-) metaplazja jelitowa (-) helicobacter pylori (-) 2. trzon Gastritis chronica nacieki jednojądrowe (++) aktywność (-) zanik (+) metaplazja jelitowa(++) helicobacter pylori (-) Lekarz prowadzący - gastrolog zalecił zastosować dietę resztkową oraz bogatą w błonnik. Przepisał NOLPAZA (1 x rano) oraz ULGASTRAN (2tbl. przed snem) za 3 miesiące do kontroli. Oczywiście zastosowałem się do wytycznych (prawie 2 tyg stosowania) i zacząłem się czuć znacznie gorzej. Bule i kłucia w okolicy całego brzucha nasiliły się i trwają teraz przez prawie całą dobę. Zacząłem się strasznie niepokoić bo zdaję sobie sprawę iż, moje wyniki są dość złe. Ufałem lekarzowi bo na medycynie się nie znam ale, zaglądnąłem głębiej w googlach o dietach i O TRWOGO od 2 tyg. odżywiam się prawie całkowicie odwrotnie niż zaleca się przy zapaleniu żołądka (np. jadłem pieczywa pełnoziarniste, surowe (twarde) warzywa i owoce, razowy chleb, unikałem wielu produktów które są dozwolone przy zapaleniu ipt.) Proszę o wskazówki jak postępować. Ja sobie wyobrażam tak: Zastosować dietę jak przy chorobie wrzodowej żołądka (chyba taka sama jest przy zapaleniu błony śluzowej żołądka ???) gdy poczuję się lepiej, powoli wprowadzać dietę resztkową (to pomaga zapobiegać nowotworom - na moją metaplazję) ALE SKĄD MAM WIEDZIEĆ kiedy? Moja lekarka była bardzo nie miła. Nie chciała mi wytłumaczyć mojej przypadłości ODESŁAŁA mnie do google !!! Była ciężko zdziwiona że nie znam takich pojęć jak *metaplazja* czy *Gastritis chronica* Udał bym się do innego lekarza ale w Polsce na wizyty do specjalistów czeka się miesiącami a nie mam pieniędzy na prywatne wizyty. Na dodatek pracuję do późna wieczór (taki fach). Proszę o pomoc, jakąś poradę w mojej sytuacji czyli koniunkcji kilku dolegliwości w jednym miejscu (żołądku) co do diety. P.S. Jeżeli ktokolwiek wie jakie działanie ma siemie lniane, biorę już *Ulgastran* na osłonę miejsc zapalnych, nie chciałbym zrobić sobie krzywdy łącząc domowe sposoby ze środkami farmakologicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×