Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwany mięsień prosty uda i oderwany przyczep mięśnia


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w październiku 2010 doznałem (kopiąc piłkę) urazu: rozległy uraz mięśnia prostego uda w okolicach kolca biodrowego przedniego dolnego. Mięsień naderwany (wydaje się uszkodzone w ok 60-70%) z obecnością krwiaka o wymiarach 45*20*11mm (nie można wykluczyć całkowitego zerwania). Uszkodzony fragment oddalony od przyczepu maksymalnie do 15mm - to opis wyniku usg z października. Później nie rehabilitowałem się, nie naprawiłem tego, nie sprawiało mi kłopotów, ponieważ brałem jedynie w badminton. Ale chcę wrócić do piłki, zatem w czerwcu byłem ponownie na usg i taki dostałem opis: Zastarzałe zmiany pourazowe przyczepu górnego mięśnia prostego uda w okolicy kolca biodrowego przedniego dolnego. Przyczep mięśnia oderwany i przemieszczony około 14mm poniżej zarysku kości, objęty wyraźnymi zmianami bliznowatymi. W obszarze blizny zwapnienie 3mm. Depozytów krwotocznych w miejscu urazu nie stwierdzono. Proszę o pomoc: co gdzie kto może *zrobić* by to naprawić ? czy naprawdę już nic nie da się z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×