Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie powiększającego się tłuszczaka na szyi


Gość just

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze! 2 lata temu zauważyłam zgrubienie u siebie na szyi w pobliżu obojczyka gdy stałam przed lustrem na wakacjach i sprawdzalam czy równo jestem opalona. Po powrocie - usg - stwierdzili, ze to tłuszczak. Nie kazano usuwać tylko obserwować. Moim zdaniem to rośnie, mo ok 6cm dlugosci, konczy sie przy obojczyku, wzdluz szyji wspina się w górę. Mam 28lat, dużo osób mówi, ze jestem ładna. Boje się operacji ze względu na blizny i miejsce - szyja, nerwy, żyły etc. Aż mnie dreszcze przechodzą jak pomyślę. Wstydzę się mówić o tym problemie, mój nowy chłopak chyba nie widzi tego, ale pewnie jak będą szwy to zauważy :) Będę wtedy wadliwą osobą. hm.. może to próżne... co mam zrobić? może jest metoda odessania zawartości tego tłuszczaka? albo laserowe usunięcie? Do kogo się zgłosić? Czy robić biopsję? Co dalej? Będę wdzięczna za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku radziłbym wykonać biopsję, aby potwierdzić, że jest to tłuszczak. Jeśli potwierdzi się, że jest to tłuszczak to w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się zabiegi liposukcji czyli odsysania takich tłuszczaków. patrz strona: http://klinikakolasinski.pl/modelowanie-sylwetki/tluszczaki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedż :) Pocieszyło mnie to, że można będzie uniknąć drastycznej blizny w takim miejscu jak szyja. Może poszukam kliniki w Warszawie, chociaż nie spotkałam się z taką informacją w internecie - odsysanie tego rodzaju zmian tutaj w stolicy. Wezmę się za to ostro we wrześniu, na szczęście jesienią można już zacząć nosić szaliki apaszki, ukryć to. Gdybym była facetem, to chciałbym mieć bliznę, to nawet dodaje męskości. Ale kobieta.... powinna mieć nieskazitelną szyję.... Może się uratuję! pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×