Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bezdechy i chrapanie po operacji usunięcia ropnia z płuc


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko na początku maja 2011 przeszło operacje płuca z powodu ropnia. Zmiany ropne się zmniejszyły (były w 6 segmencie płuca prawego), jest poprawa. Jest jednak inny jeszcze problem. Dziecko ma 4 lata i od zawsze ma duże migdały. Wcześniej laryngolog powiedział żeby jeszcze poczekać z wycięciem. Dziecko w czasie przeziębienia chrapało i wpadało w bezdechy.Ogólnie gorzej oddychał, ale lekarz kazał czekać bo synek jest mały jak na swój wiek. Teraz po operacji przez dwa tygodnie było ok ale potem zaczeły się nocne bezdechy, chrapania i tak jest codziennie. Boje sie jak on śpi bo praktycznie cały czas sie zasysa i bierze tylko płytkie oddechy. Pediatra powiedział żeby go wysoko układać. Na laryngologa czekam z terminem. Moje pytanie jest takie: Czy poddanie dziecka wycięciu migdałów teraz po operacji płuca jest na tyle bezpieczne? Nie wiem co robić. Operacja po operacji zła i bezdechy też złe. Ma małe stany zapalne jeszcze na płucu które maleją. Kontrola po operacji była dobra, czyli poprawa. Ale te bezdechy są straszne. Oddycha płytko, jakby pól oddechu i po paru takich zaciąga się na 5-8sekund. Myśle że to migdały bo u nigo praktycznie nie widać przełyku.Zresztą w szpitalu przed operacją powiedziała mi Pani laryngolog że już dawno powinien mieć usunięte nawet przed 3 rokiem. Tylko jak pytałam naszego lekarza to kazał czekać. Co moge zrobić?Czy taki zabieg będzie dla niego bezpieczny? czekam jeszcze na wizyte pulmonologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×