Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybrzuszenie na mięśniu prostym brzucha


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie.Na załączonym zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d0cb8890529936f7.html zaznaczyłem punkt(czerwone koło) w którym mam takie wybrzuszenie coś jakby mięsień ale z drugiej strony takiego czegoś nie mam.Mam to już od dłuższego czasu ale ostatnio jakoś bardziej mnie to zainteresowało.Od razu na myśl przyszła mi przepuklina.Trochę poczytałem o niej w internecie i miejsce trochę mi nie pasuje,gdyż znajduje sie to jakby na mięśniu prostym brzucha.Dodam że ta wypukłość jest miękka w dotyku(praktycznie nie różni się od mięśni brzucha położonych wyżej),jest jednolita i niczym nie odgraniczona od innych tkanek pod skórą brzucha.Nigdy mnie to nie bolało ani nie boli.Ani podczas mocnego uciskania,ani podczas i po intensywnym treningu(dodam że uprawiam dość intensywnie kulturystykę),nigdy nie czułem ciągnięcia z tamtej strony ani żadnego innego dyskomfortu.Poza tym że jest to widoczne to nie sprawia żadnych innych dolegliwości.Kiedy np zatkam nos i próbuje wypuścić powietrze to to miejsce minimalnie twardnieje ale z drugiej strony także tylko że mniej(wygląda to tak jak napinany mięsień) I teraz mam pytanie czy może to być objaw przepukliny,czy raczej jest to np.nie równo rozwinięty w stosunku do drugiej strony dolny odcinek mięśnia prostego.Z tego względu że nie odczuwam żadnych dolegliwości na razie nie wybierałem się z tym do lekarza.Może taka moja uroda.Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×