Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielowate ognisko o charakterze łagodnym w rzepce


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z prawym kolanem. Ponad rok temu, w poprzednia zimę, doznałem urazu kolana podczas gry w piłkę nożna. Pojechałem na pogotowie lekarz powiedział mi, że to naciągniecie ścięgna, dał mi opaske i kazał smarować maścia. Po jakimś czasie uraz powtórzył się, zlekceważyłem go, ponieważ myślałem, że to znowu to ścięgno i zrobiłem to co zalecił mi lekarz za pierwszym razem. Niestety po nie długim czasie znowu sie to powtórzyło, lecz bolało już znacznie mniej niż za 1 razem i juz po krótkim czasie mogłem normalnie chodzic, biegac ( za 1 razem miałem problem z chodzeniem). W sumie zdarzyło mi sie to 4 razy, za kazdym razem bolało mniej, lecz po tym 4 razie postanowiłem pojechac znowu na pogotowie i wyjaśnic sprawę. Powiedziałem lekarzowi, że to 4 raz, kazał mi zrobic prześwietlenie, poszedłem spowrotem ze zdjeciem, powiedział że on nic nie widzi i dał mi skierowanie do poradnii ortopedycznej. Tam opisałem moje dolegliwości ( czasem kolano mi też *strzela* gdy je tak szybko zegne) i powiedział, że to prawdopodobnie uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Chciał mnie odrazu wysłać na artroskopie kolana, lecz ja upierałem sie, żeby wysłał mnie wcześniej na rezonans magnetyczny. I uprosiłem : dał mi skierowanie. Dzisiaj miałem badanie rezonansem, mam wyniki : Łąkotki są bez cech uszkodzenia, za to pisze tak : W górno-bocznej części rzepki patologiczne ognisko wlk. 13x11x13mm, z silnie hyperintensywnym w obrazach T2-zal. nieregularnym torbielowatym centrum, z silnie równomiernym wałem tkankowym grubości 2.5mm ulegającym wyraźnemu wzmocnieniu kontrastowemu. Ognisko to jest gładko odgraniczone, bez towarzyszącego obrzeku szpiku w otoczeniu, leży bezpośrednio podchrzęstnie, bez uchwytnego uszkodzenia chrząstki rzepki w tej części. Oraz końcowy wniosek : Torbielowate ognisko o charakterze łagodnym w rzepce. Bardzo bym prosił o analize tego wyniku i udzielenie jak mozliwe najwiecej informacji, jak to mozna wyleczyc, czy moga być jakies powikłania itd. W razie potrzeby mogę podać całość wyniku, który otrzymałem. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×