Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napadowy kaszel przy zmianie ogniskowej w miąższu płucnym


Gość AgnieszkaB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AgnieszkaB

Opis badania RTG/CR klatki piersiowej w projekcji PA Miąższ płucny ze słabo zaznaczoną zmianą ogniskową ok 10 mm. w polu górnym lewym,oraz z niewielkimi zgrubieniami okołooskrzelowymi w okolicy bieguna górnego wnęki lewej. Sylwetka serca i krążenie płucne w normie. Przepona wolna. Prawoboczna skolioza w uwidocznionym odcinku kręgosłupa. Co oznacza taki opis RTG,bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych wyjaśnień.Są podobne opisy,ale bez zmian ogniskowych. Od ponad 2 tyg borykam się z uciążliwym napadowym kaszlem. W wymazie z gardla - streptococcus z grupy C. Dodatkowo silny ból w lewym podbrzeżu,opuchlizna,Ból nasilający się przy kaszlu,skrętach tułowia.Niemożliwość spania na którymś z boków z powodu nasilającego się bólu. Po każdym jedzeniu opuchlizna z lewego boku powiększa się dając uczucie wypychania czegoś ze środka na zewnątrz.Ból ciągły,nasilający się ,umiejscowiony od lewego boku w kierunku pleców,ku górze (ale nie dochodzi do łopatki) Padło podejrzenie na półpaśca,ale minął ponad tydzień i nic nie wyszło,a ból nie ustępuje Zaaplikowano mi przez 12 dni Zinnat 500.Właśnie zakończyłam aplikację Nadal mam napady kaszlu,trochę rzadsze ,ale lewa strona nie daje za wygraną.Ból jest trochę słabszy,ale ciągły nasilający się przy kaszlu i ruchach.Ogólnie jestem bardzo *zmęczona i senna*,mimo,że nie pracuję. Mam 32 lata,jestem osobą niepalącą i niepijąca,nie miałam urazów,operacji,nie rodziłam. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×