Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Więcej płynu w otoczeniu kłykcia bocznego kości udowej


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może mi Pan wytłumaczyć opis zdjęcia i co mam zrobić jako następny krok ? Chodzi mi o to czy rehabilitacja, jaka czy mogę sam się rehabilitować w domu, czy potrzebna jest jakaś profesjonalna porada? Badanie MR nr 1162, stawu kolanowego lewego, wykonano w sekwencji SE, FSE, SPAIR, WATS, w obrazach T1, PD, T2-zależnych, w trzech płaszczyznach: Nieco więcej płynu w otoczeniu kłykcia bocznego kości udowej, grubość warstwy płynu do 3 mm. Cech chondromalacji rzepki nie stwierdza się. W rogu tylnym łąkotki bocznej złożona szczelina pęknięcia, przy czym jej kompo nenta przebiegająca wertykalnie komunikuje się z powierzchnią stawową górną. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej zmiany degeneracyjne stopnia II/III? z obecnością szczeliny pęknięcia, która wydaje się dochodzić jedynie do powierzchni stawowej górnej i dolnej, prawdopodobny kontakt z powierzchnią stawową górną ( granica rozdzielczości metody ). Więzało krzyżowe przednie, tylne, więzadło poboczne, boczne, przyśrodkowe, więzadło i troczki rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego uda o zachowanej ciągłości i pra widłowym sygnale. Chrząstka stawowa o gładkim zarysie. Nie zmieniony sygnał kości tworzących staw kolanowy. W dole podkolanowym patologicznych ograniczonych struktur nie widać. Ciało tłuszczowe Hoffy nie zmienione. Zalecana konsultacja ortopedyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×