Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany degeneracyjne w rogu łąkotki przyśrodkowej stawu kolanowego


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem wynik rezonansu magnetycznego kolana w którym stwierdzono: Więzadła krzyżowe, poboczne, ścięgno m. czworogłowego, więzadło rzepki oraz pozostałe części aparatu więzadłowego kolana w normie. Zmiany degeneracyjne w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej, z obecnością skośnej szczeliny pęknięcia, dochodzącej do powierzchni stawowej piszczelowej. W obwodowej części kłykcia bocznego kości piszczelowej i kłykcia bocznego kości udowej widoczny jest obrzęk szpiku, najpewniej zmiany przeciążeniowe. Poza tym struktury kostne w normie, bez obrzęku szpiku. Łąkotka boczna bez cech uszkodzenia. Chrząstki stawowe prawidłowe, bez cech chondromalacji. Ilość płynu wewnątrzstawowo nieco zwiększona, głównie w zachyłku nadirzepkowym. Dół podkolanowy w normie. Pytanie: czy tego typu zmiany degeneracyjne łąkotki można *cofnąć* lub zregenerować poprzez rehabilitację np. laser + ultradźwięki? Jestem już po 10 takich zabiegach i nadal odczuwam ból przy pełnym zgięciu kolana. Czy dalsze 10 zabiegów mogą pomóc czy też konieczna będzie jednak artroskopia? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec lat temu zrobilam sobie to samo i kolano pobolewa do dzisiaj - artroskopie kolana zrobili a raczej zajrzeli do srodka i nie zrobili nic! Dluga rehabilitacja - bardzo pomaga basen w solance(bylam w sanatorium w Ciechocinku) i ciagla gimnastyka,Przed Ciechocinkiem mialam problemy zeby wejsc na pierwsze pietro-kuleje do dzisiaj /lekko/ Pozdrawiam i zycze wytrwalosci bo warto!!!moja duzo mlodsza kolezanka ktora jest lekarzem zrobila to samo na nartach i czuje sie super ale jest po artroskopii i zrobili to super chyba po 2 miesiacach bylo widac duze zmiany a mi nie chcieli juz nic robic bo w tym wieku to tylko rehabilitacja- obecnie mam 52 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×