Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne skurcze jelita cienkiego


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, od zeszłego czwartku meczyly mnie silne skurcze jelita cienkiego, co doprowadzalo do wydalania cuchnacego, wodnistego kału. W niedziele dostałem wysokiej temperatury (38 - 39 st), potworne osłabienie, które wylaczylo mnie z normalnego funkcjonowania. Zbijalem temp. panadolem lecz ta zawsze powracala. Dodam, ze mam również biegunke ( ok 3 razy w ciagu dnia). Kompletny brak apetytu dodatkowo wpłynął na moje osłabienie. Będąc u lekarza po 4 dniach od wystąpienia temp. dostałem orsalit, laremid i lek przeciwgoraczkowy. Niestety dwa dni pózniej temperatura się utrzymuje (w nocy dziś 38,9) i zastanawiam się jak mogę sobie pomoc bo niestety brakuje mi już sił. W nocy wziąłem augumentin i lek przeciwgoraczkowypo których było mi lepiej. Nie wiem jednak czuto zasługa antybiotyki czy tez paracetamolu. Dodam, ze lekarka badajac gardło nic nie znalazła, stwierdziła, ze jeśli nie minie mi do piątkuam wrócić ponieważ jest podejrzene grypy jelitowej o podłożu bakteryjnym skoro tak długo się utrzymuje. Wymiotow brak. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz chorobowy może właśnie wskazywać na zapalenie jelita grubego na podłożu bakteryjnym. Trzeba w tej sprawie ponownie skonsultować się z lekarzem. Zapewne będzie konieczne wprowadzenie antybiotykoterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×