Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciemno czerwone zmiany skórne i pieczenie w okolicy odbytu


Gość S_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od około dwóch tygodni odczuwam/odczuwałem pieczenie w okolicy odbytu. Na początku myślałem że to może hemoroidy tak więc smarowałem miejsce przy odbycie kremem procto-glyvenol. Co prawda pieczenie / swędzenie nie jest już tak dokuczliwe ale przy skórze odbytu (dookoła) zauważyłem zmiany skórne wyglądające jak małe guzki, krostki koloru ciemno czerwonego, fioletowego o zabarwieniu takim jakie powstaje na skórze kiedy ma się siniaka. Nie mam i raczej nigdy nie miałem problemu z wypróżnianiem stolec oddaje regularnie niemalże codziennie i przy tym także nie odczuwam żadnego bólu. Byłem z tym u mojej dermatolożki powiedziała że na pewno nie są to hemoroidy i kazała mi to smarować kremem CICALFATE aczkolwiek nie wiem czy jest sens go kupować bo kosztuje około 60 zł. Pani doktor zasugerowała że mogą być to jakieś zmiany związane z jelitem i dają znak na zewnątrz, aczkolwiek ja nie odczuwam żadnych bóli jelita brzucha i tym podobne, prowadzę raczej zdrowy tryb życia ważę 61 kg przy wzroście 177 i nigdy nie miałem większych problemów zdrowotnych. Czym mogą być te zmiany, co może być ich przyczyną i ewentualnie kto może wypisać skierowanie do chirurga, czy muszę się udać do lekarza rodzinnego, czy może mi je dać dermatolog jeśli poproszę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mogą być te zmiany? - trudno mi określić bez bezpośredniego badania co może być ich przyczyną i ewentualnie kto może wypisać skierowanie do chirurga, czy muszę się udać do lekarza rodzinnego, czy może mi je dać dermatolog jeśli poproszę? - radzę w tej sprawie właśnie skonsultować się z chirurgiem najlepiej proktologiem - skierowanie do chirurga czy proktologa może wydać i lekarz rodzinny i też dermatolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×