Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sprowadzenie jądra do moszny u nastolatka


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17. Moim problemem jest niezstąpione prawe jądro (znajduje się ono w kanale pachwinowym chyba). Otóż pamiętam, że w dzieciństwie (nawet rodzice mi to mówią) miałem obydwa jądra w mosznie. Od jakiegoś czasu (w sumie odkryłem to może z rok temu i żałuję, że wzlekałem) zauważyłem, że prawe jądro jest nie na swoim miejscu. Może jest ono wędrujące, ale jeśli tak to byłoby chyba raz w mosznie a raz w kanale pachwinowym, a w mosznie w ogóle go nie widzę ani nie czuję&#8230* Byłem zatem z tym problemem u urologa który powiedział że trzeba będzie zrobić operację w szpitalu, później dostałem skierowanie. Przed tym zrobiłem USG tego jądra w kanale pachwinowym i wynik był dobry &#8211* gładkie kontury, bez nadmiernej ilości płynu i coś tam jeszcze. Wraz z tym USG poszedłem do szpitala. Urolog (czy tam chirurg) w szpitalu powiedział że to jądro powinno być usunięte, a ja mu tłumaczyłem że w dzieciństwie jądro to miałem w mosznie i wyniki USG też są dobre i czy nie można go byłoby po prostu operacyjnie sprowadzić do moszny. Nakazał mi wtedy zrobić markery nowotworowe AFP i hCG-beta i wraz z nimi przyjść do szpitala i wtedy się zadecyduje co robić, tzn. amputować czy sprowadzić do moszny. Dzisiaj odebrałem wyniki tych markerów i wszystko jest w normie! Czyli to jądro jest zdrowe, wszystko jest dobrze ale mam jeden problem&#8230* wyczytałem na różnych stronach w Internecie, że jądro sprowadzone do moszny które wcześniej było w kanale pachwinowym ma b. duże szanse na nowotworzenie. Czyli skoro tak, to chyba je od razu wyciąć, niż później (skoro ma powstać niby na nim rak). Ale waśnie nie wiem czy do końca tak jest! I tu moje pytanie do Was: czy waszym zdaniem po przeczytaniu tego wszystkiego jądro powinno być sprowadzone z powrotem do moszny czy usunięte i dlaczego? Bo jeśli bym miał np. wybór &#8211* wyciąć czy zostawić nie wiem co bym wybrał&#8230* z tego względu że jest niby to duże ryzyko nowotworzeni sprowadzonego jądra (w ogóle czy jest to prawdą?). Bardzo proszę o pomoc, to dla mnie BARDZO WAŻNE! Oczywiście skonsultuje się też w tej sprawie ze specjalistą &#8211* czyli urologiem, czy polecacie może kogoś innego, np. androlog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jądro w tej sytuacji w ramach profilaktyki nowotworowej niestety jest DO USUNIĘCIA!!! Twoja płodność nie ucierpi i wczepiona będzie proteza jądra. To zapewne będziesz miał zaproponowane, ale decyzja należy tylko do pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po zrobieniu markerów nowotworowych ich wyniki są w normie... więc nie rozumiem za bardzo twoich słów: *Zdecydowanie jądro w tej sytuacji w ramach profilaktyki nowotworowej niestety jest DO USUNIĘCIA!!!*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×