Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy rozsianych zwapnieniach w jądrze


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm mam problem z jadrami ktory trwa od 2 miesiecy poczatkowo czulem klocie u dolu lewego jadra po kilku dniach wystapil bol ktory zaczol sie nasilac udalem sie do urologa ktory stwierdzil ze jadro musialo sie skrecic ale juz sie odkrcilo przepisal mi detralex i ketonal po tygodniu bol zamienial sie w swedzenie a po 2 tygodniach prawie minol lecz po jakims czasie powrocil a do tego zaczelo bolec mnie lewe najadrze i sutki ktore sie troche powiekszyly niestety na wizycte u urologa musial bym czekac zbyt dlugo wiec poszedlem do normalnego lekarza ktory stwierdzil ze to moze byc zapalenie i ze moge miec zylaki powrozka nasiennego przepisal mi nizolin i diclac lecz zadnej poprawy kiedy w kocnu udalo mi sie dostac do urologa po badaniu palpacyjnym stwierdzil ze nic tam nie ma i ze moge miec zylaki dlatego mnie to boli zrobilem usg dopplera i o to wynik prawe jadro 50x24x29 obj 18ml lewe jadro 39x22x29 obj 13 ml W lewym jadrze widoczne sa rozsiane liczne zwapnienia. Tylna czesc jadra o obnizonej echogenicznosci zawiera skupiska zwapnien stan po przebutym zapaleniu. W prawym jadrze widoczne sa pojedyncze zwapnienia. Niewielka ilosc wolnego plynu wokol obu jader. Przepływ krwi w miaszu jest prawidlowy. Oba najadrza bez zmian. Oba powrozki bez zmian. Mam tez niski poziom testosteronu 331ng przy normnie 280-800 w miedzy czasie robile tez badania ktore zlecil mi endrokrynolog do ktorego poszedlem w sprawie tych bolacych sutkow lh 7,12 norma od 1.7 do 8.6 estradiol 19.31 norma od 7.63 do 42.60 prl 8,48 norma od4.04 do 15.20 beta HCG *1,00 norma 1 dodam jeszcze ze lewe jadro jest duzo wyzej i ze podchodzi do gory przy wciaganiu lub napinaniu brzucha w usg wyszlo tez ze kanaly pachwinowe czyste nie mam problemow ze wzwodem jedynie libido jest duzo mniejsze Prosze mi powiedziec co oznaczaj te zwapninia czy oznaczo to ze jadro jest juz nie sprawne czy nalezy je usunac i czy ten bol moze byc efektem tego czy mam dalej jakis stan zapalny niewiem juz co mam z tym problemem robic do urologa mam sie udac za 10 dni Pozdrawiam i prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×