Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Różne diagnozy zmiany w piersi


Gość Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam problem i nie wiem co dalej. W maju br miałam robioną mammografie i usg piersi,Mammografia wyszła w porządku a w usg guzy w obu piersich,zlecono BAC.Wynik z biopsji cienkoiglowej : pierś lewa tkanka łaczna włóknista i tkanka tłuszczowa, piers prawa-tkanka łączna włoknista z pojedyńczymi komórkami nabłonka przewodowego z nieznaczna atypią.Obraz niejednoznaczny ,wskazane wycięcie zmiany i bad.histopatologiczne.Pojechałam do chirurga onkologa ,ale chciał usg z opisem więc zrobiłan nowe i zdziwienie ,Opis 2 usg : piers lewa torbiel 7 mm ,pierś prawa bez cech patologicznych.Poszerzone przewody mlekowe w lewej do 3,8 mm w prawej piersi 3,2 mm.Chirurg onkolog zobaczył usg ,zbadał palpacyjnie i powiedział ,że nastepna kontrola za 6 msc. a chirurg ,który pierwszy wykrył zmiany powiedzial ,że mam nie czekać.Poszlam jeszcze do innego chirurga i twierdzi jak onkolog ,że nie wyczuwa zmiany (nie ma co wyciąc)i prponuje kontrole za kilka miesiecy.A ja..naprawde nie wiem jak mam postapić ,nie chcę tego bagatelizowac,żeby nie było za późno. Czy i ewentaualnie kiedy wykonac kolejne usg ( jak często można je wykonywać ,żeby nie zaszkodzic zmianom w piersiach ? )Mam 45 lat i wiele lat stosowałam tabletki antykoncepcyjne,plastry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×