Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dren w pośladku po nacięciu ropnia okołoodbytniczego


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.w poniedziałek 20 czerwca zostal mi naciety ropien okoloodbytniczy ktory był juz bardzo duży po lewej stronie.w znieczuleniu ogólnym mialem przeprowadzony zabieg po 2 godzinach wypisali mnie do domu ze szpitala.Obecnie mam bóle zamieszczony jest tam jakis dren w postaci bandazu po ktorym cieknie krew i ropa:(nieprzyjemny zapach zmieniam ciągle opatrunki.Moje pytanie jak długo mam miec ten dren w pośladku czy samo sie zrośnie?kiedy udac sie do chirurga jesli od zabiegu minelo tydzien czasu biore augmentin i metronidazol.Co dalej z tym robić?bo w szpitalu nie zostałem poinformowany.Bardzo dziekuje z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Czy ten dren (bardziej to jest sączek chyba przynajmniej w moim przypadku to tak to nazywają) zmieniasz? W moim przypadku po nacięciu ropnia to poleżałem w szpitalu kilka dni a sączki miałem zmieniane codziennie plus płukania a w razie nagłego przypadku (wizyta w ubikacji) dodatkowo. Natomiast po wycięciu przetoki (bo taka powstała po ropniu) miałem zmieniany dwa lub trzy razy dziennie opatrunki z sączkiem (rana płukana) plus dodatkowo kiedy miałem wizytę niespodziewaną w ubikacji. Co do wizyty u chirurga to dziwnie że nie powiedzieli żeby udać się na wizyty kontrolne do poradni chirurgicznej. Ja w niej byłem już na 2-3 dzień po wypisie ze szpitali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamz dzieki*)tak masz racje sączek*)dzis wybieram sie do chirurga...zeby to zobaczyl bo boli bardzo jak leze czy w ciepłej wodzie to nie ale jak juz stoje czy chodze to rwie mnie:(tzn ze mozliwa jest przetoka?i koljny zabieg?czym objawia sie przetoka po ropniu moze tez mam:(i znow bede ciety?no widzisz to Toba dobrze sie zajeli...a mnie po 2h wypisali do domu i musze radzic sobie sam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w tydzień ci się nie zaleczyło to nie znaczy że masz przetokę, leczenie ropnia podobnie jak i przetoki trwa kilka tygodni i musi się zaziarnicować rana od spodu. Chirurg może mieć tylko podejrzenie przetoki, pewność da USG transrektalne. Przetoka objawia się (chyba tak mi się wydaje z mojej obserwacji na sobie) najczęściej tym że po nacięciu ropnia rana co się podgoi to ropień się odnawia i można mieć wtedy podejrzenie tego, W moim przypadku chirurdzy do czasu operacji przetoki nie pozwalali się ranie po ropniu zamknąć, ale ropa i tak potrafiła się gdzieś zebrać i dokuczać aż do czasu wyciśnięcia. Kolega z oddziału miał podejrzenie przetoki u siebie ponieważ kilka dni po usunięciu ropnia gazy zaczęły uciekać mu przez ranę po ropniu. Tak że trzeba się udać do chirurga lub proktologa a oni zbadają i dalej pokierują. A przede wszystkim trzeba usunąć ten sączek jeśli go trzymasz tydzień czasu jeden i ten sam (bo tak zrozumiałem z pierwszej wypowiedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamz dzieki za odpowiedz.wlasnie wrocilem od chirurga ktory usunal mi sączek ktory mialem nalozony ciagle ten sam pozabiegu.lecz niestety po drugiej stronie odbytu prawej rosnie mi kolejny ropien:(chirurg powiedziala ze przyczyna lezy u podlozu jelita grubego trzeba zrobic kolonoskopie by wykluczyc chorobe nowotworowa co sie juz martwie albo potwierdzic chorobe Lesniowskiego crhna nie wiem czy dobrze napisalem*)ogolnie załamka dobrze ze chociaz mam usuniety ten sączek ktory juz gnił.Jedyne co wiem ze czeka mnie naciecie 2giego ropnia ktory juz rosnie i znow to samo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×