Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i powiększenie jądra po zapaleniu najądrza


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukałem informacji tutaj, ale nie znalazłem odpowiedniej. Może zacznę od początku. Kiedyś miałem nawracające stany zapalne nerek. Dostawałem antybiotyki. Z powodu coraz większej częstości nasileń tych zapaleń lekarz przepisał mi UroVaxom. Brałem kilka lat (co rok opakowanie). Nerki mnie nie bolały. Po kilku latach zaczęły mnie z kolei nękać stany zapalne najądrza prawego. Co ciekawe same przechodziły po kilku dniach. Nawracały do 2 - 3 miesiące. W końcu nastąpił spory stan zapalny prawego jądra. Jądro było olbrzymie - tak co najmniej połowa pięści. Lekarz powiedział, że nie najlepiej to wygląda i posłał mnie do szpitala. Groziła mi amputacja jądra. Tam dostawałem leki dożylnie i przykładałem lód przez dwie doby. Jądro znacznie się zmniejszyło, ale nadal było spore. Lekarz stwierdził że może jeszcze takie być przez nawet kilka miesięcy. To prawda? Dlaczego to tyle trwa? Jestem trzy tygodnie po szpitalu. Zaraz po wyjściu dostałem Biseptol, teraz biorę Trimesan, obydwa z Żurawitem. Jądro jest nadal powiększone, i bardziej wrażliwe na wstrząsy czy gwałtowny dotyk niż drugie. Pojawia się wtedy ból. Więc pytanie czy ten ból może coś złego oznaczać (dalszy stan zapalny albo coś innego), czy jest to raczej normalne i jest efektem powiększonego jądra i przebytego dużego stanu zapalnego? Mam wrażenie że po szpitalu bolało mnie mniej, ale gwarancji nie mam. Mogły być wtedy inne czynniki których nie uwzględniłem. Do pytań dołączę jeszcze coś - te nawracające stany zapalne najądrzy skąd się brały (tak jak kiedyś nerek)? Tak na logikę, to musiałem mieć cały czas bakterie gdzieś w układzie moczowo - płciowym, które atakowały w dogodnych warunkach. Na ile jest to możliwe? Bo nie wierzę, że organizm zwalczył stan zapalny i za 2 miesiące znów łapałem bakterię przez cewkę, która znowu powędrowała do jądra prawego *) Nie odczuwałem np. pieczenia przy oddawaniu moczu, nie miałem specyficznych objawów zapalenia układu moczowego. Zapalenie bezobjawowe może być? Albo rozwój bakterii nie powodujący żadnych efektów zapalnych aż do tego jądra? Nie chciał bym nawrotów. Dodam że do lekarza chodzę. Chcę się tylko dodatkowo skonsultować, uzyskać więcej informacji. Nie każdy lekarz mówi dużo *) Ja wolę wiedzieć za dużo jak za mało. Najbardziej mnie ten ból zastanawia przy gwałtownych ruchach. Lekarz mnie badał *ręcznie* i stwierdził że jest ok, dał Trimesan na 3 tygodnie. Jednak wielu spraw mi nie wyjaśnił, dlatego pytam tutaj. Kolejna wizyta u niego za 3 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×