Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miejsce nacięcia przy usuwaniu torbieli z najądrza


Gość kolba

Rekomendowane odpowiedzi

Jak usuwa się torbiel z najądrza tudzież z powrózka nasiennego? Chodzi mi o miejsce nacięcia i związaną z tym metodę. Będzie to operacja laparoskopowa czy będzie nacięcie na mosznie (ewentualnie ile cm). Torbiel jest wielkości ok. 4-5 mm. Czy to możliwe, że torbiel w tym miejscu boli? Moi koledzy tez maja torbiele na powrózku, najądrzu i nic ich nie boli żyją sobie z tym kilka lat. Mnie niestety boli codziennie od dwóch lat tylko lekarze nie umieją się zdecydować czy jest to obrzmiałe najądrze czy torbiel na najądrzu albo powrózku. Robią usg i są sprzeczne opinie a ja nie wiem co mam zrobić. Za pomocą jakiego badania zróżnicować tą zmianę? Usg Doppler? Znieczulenie w przypadku takiej operacji daję się w kręgosłup czy jest uśpienie całkowite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usuwa się torbiel z najądrza tudzież z powrózka nasiennego? Chodzi mi o miejsce nacięcia i związaną z tym metodę. Będzie to operacja laparoskopowa czy będzie nacięcie na mosznie (ewentualnie ile cm). - nacięcie wykonuje się klasycznie, w górnej części moszny, długość nacięcia około 3-4 cm, po dojściu do torbieli w sposób klasyczny wyłuszczając usuwa się ją Czy to możliwe, że torbiel w tym miejscu boli? - tak, torbiel może wywoływać dolegliwości bólowe Za pomocą jakiego badania zróżnicować tą zmianę? Usg Doppler? - najlepszym badaniem jest USG z funkcją Dopplera Znieczulenie w przypadku takiej operacji daję się w kręgosłup czy jest uśpienie całkowite? - znieczulenie najczęściej jest typu przewodowego czyli do kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja(kolba) z jeszcze jednym krótkim pytaniem. Czy w ogóle zdarza się, że tak małą torbiel usuwa się. Lekarz mówi, że to ona daje dolegliwości bólowe i że jak przez 2 lata się nie wchłonęła to już jest małe prawdopodobieństwo, że się wchłonie samoczynnie. Inni lekarze mówią, że takiej małej w praktyczce się nie usuwa. Może ta torbiel jest zlokalizowana w takim miejscu, że może dotyka jakiegoś splotu nerwowego itp. i dlatego boli. Od czego z reguły zależy, że taka torbiel boli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×