Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tylozmyk i uwypuklony krążek międzykręgowy w kręgosłupie


Gość karol

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie wykonano w sekwencji SE, TSE w czasach T1,T2, STIR w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej. Stan po przebytej chorobie scheuertmanna pod postacią guzków schmorla i obniżenia krążków mk krąg przejściowy na granicy L-S? wskazana weryfikacja rtg na poziomie L%-L6 tylozmyk 1 st. krążek mk uwypuklony na całej szerokości kanalu kregowego bez cech stenozy. nie stwierdza sie przepukliny krazkow mk rdzen kregowy w zakresie stozka bez zmian ogniskowych Mam 24 lata. Pracuje fizycznie, i boli mnie kręgosłup strasznie w okolicach krzyża. Ból promieniuje do nog, przez posladki. zwlaszcza na zmiane pogody odczowam. Czy tym wynikiem mam sie martwic, chcialem jeszcze pograc w pilke, i uprawiac spotr, ale jakos boje sie ze przez ten kregoslup nie bede mogl. neurolog skierowal mnie do neurochirurga z tym wynikiem. czy to cos powaznego? zaznaaczam ze nie mialem zadnego wypadku, nic takiego, urazow tez nie. tylko pracowalem. karol byl to rezonans magnetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Karola. Mam podobny przypadek do twojego.Ja mam kregozmyk 1 stopnia.Odczuwam na zmiane pogody. Mi noga dretwieje lewa i po prawej stronie mnie boli ledzwiowy L5/S1.Jakie leczenie stosujesz .do jakiego lekarza chodzisz..Ja na to paskuctwo dostałem rente.Ale z tej renty nie można wyżyć.Musze cos zrobić aby zacząć chodzić do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×