Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe bóle kręgosłupa i przewlekłe zapalenie zachyłka rzepkowego


Gość kalina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest mi trudno przypisac moje pytanie do jednej kategorii. Po pierwsze 5 lat temu pojawil sie na moim prawym kolanie obrzek. Przez kilka miesiecy chodzilam od lekarza do lekarza, poniewaz nikt nie wiedzial co mi dolega. Kolano bardzo bolalo i opuchlizna ograniczala jego ruchomosc. Mialam badania pod wzgledem reumatologicznym, ktore nic nie wykazaly, kilka punkcji kolana i usuwanie plynu, ktory blyskawicznie wracal. W koncu trafilam na doktora, ktory skierowal mnie na artroskopie. Po usunieciu tkanki przez kilka miesiecy bylo w porzadku, nastepnie znowu odrastalo i potrzebny byl kolejny zabieg. Po 2 to co zostalo wyciete lekarz wyslal na badania do Warszawy, ktrore wykazaly, ze tkanka jest martwa. Operacje powtarzaly sie co rok. 3 dni temu przeszlam 5 artroskopie tego kolana. Poza przewleklym zapaleniem blony maziowkowej, po 3 artroskopii pojawila sie chrondromalacja rzepki 2 stopnia. Moj lekarz nie wie co mi dolega i mowi, ze taka sytuacja moze sie caly czas sie powtarzac. Meczy mnie taka sytuacja, utrudnia mi to zycie i meczy organizm. Zasiegalam opinii innego lekarza i on takze nie mial pomyslu na moje schorzenia. Chcialam rowniez dodac, ze nie mam problemow z zadnymi innymi stawami, oraz, ze przechodzilam kuracje antybiotykowa, ktora rowniez nic nie pomogla. Czy ma pan moze jakis pomysl jakie sa przyczyny takiej sytuacji i jak mozna to wyleczyc? Druga kwestia sa znieczulenia. Przy kazdym zabiegu dostawalam znieczulenie ledzwiowe. Za trzecim razem takowe sie nie udalo i zostalo zastosowane ogolne. Czwartym razem po ustapnieniu znieczulenia dostalam silnych bolow kregoslupa. Nie przechodzily przez kilka dni. Dostawalam rowniez bardzo silnych bolow kregoslupa podczas wakacji. Poniewaz bylam za granica, a bole byly bardzo czeste i silne musialam tam udac sie do lekarza i na masaze. Od czwartego zabiegu zadko byl dzien kiedy nie bolaly mnie plecy w odcinku ledawiowym. Dlatego tez nie chcialam przy 5 artroskopii znieczulenia ledzwiowego. Mam ukonczone 18 lat i nie wyrazilam zgody na nie. Poniewaz zabiegi obdywaly sie jeden po drugim nie mialam okazji rozmawiac z anestezjologiem. Na sali kiedy wyrazilam swoje zdanie nikt sie nim nie przejal i zaczeto mi wmawiac, ze nie ma takiej mozliwosci, zebym zostala znieczulona ogolnie. Mimo moich argumentow o silnych bolach kregoslupa i obawie przed pogorszeniem tego problemu, oraz tym, ze sie nie zgadzam na kolejne naklucie kregoslupa, nikt sie tym nie przejmowal. Kiedy sie zdenerwowalam podano mi silne leki uspokajajace, po ktorych juz nic nie pamietam. Obudzilam sie na sali i dopiero wtedy zauwazylam jak zostalam znieczulona. Zostalam otumaniona lekami i znieczulona ledzwiowo wbrew swojej zgody. Chcialam sie dowiedziec, czy tak czeste znaklucia kregoslupa moga wplynac na to iz tak bardzi boli mnie kregoslup? I czy powinnam cos zrobic z tym jak zostalam potraktowana w szpitalu? Aktualnie jestem juz w domu z silnym bolem plecow i glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×