Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usuwanie zmiany w piersi w biopsji mammotonicznej


Gość Doris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chcialabym się dowiedziec czy biopsja mammotomiczna usuwa zmianę ( guzek ) piersi w całości ( w obrębie zdrowych tkanek ) ? Czytałam wiele na ten temat ale opinie są sprzeczne. Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości zmiany i pewnie umiejętności osoby, która to wykonuje. Poza tym - teoretycznie - tą metodą pobiera się też wycinki do zbadania, zamiast wykonywania biopsji gruboigłowej (czy w praktyce rzeczywiście tak się dzieje w publicznych placówkach? - nie wiem, czy się to *opłaca* szpitalom). Czyli można usunąć całą zmianę (1), a można pobrać część do zbadania (2). Mnie ciekawi, jak duże zmiany w praktyce usuwa się poprzez biopsję mammotomiczną. Napisz, czego się dowiedziałaś na ten temat. Może znasz osoby, które miały to robione, słyszałaś o kimś itp.? Przeglądając fora internetowe widziałam sporo wpisów kobiet z guzami wielkości 3 cm średnicy, którym proponowano tę metodę usunięcia zmiany. Nie wiem, od czego to zależy, że jednym to się proponuje, a innym nawet nie wspomina o takich w miarę innowacyjnych metodach, tylko od razu SKALPEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,nadal dalej nie wiem więcej szczegółow odnośnie wielkości zmiany usuwanej b.mammotomiczną.Moja znajoma miała usuwanego gruczolakowłokniaka 2cm , a innej powiedzieli ,że zmiany do 1 cm.Kazdy mówi inaczej.A podobno od lipca biopsje tego typu nie będa refundowane z NFZ (prywatnie 3.000 zł )więc co nam pozostaje.. strach i skalpel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×