Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany bliznowate w tłuszczu Hoffy po rekonstrukcji więzadła krzyżowego


Gość Bella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, odebrałam dzisiaj wyniki badania rezonansu. Niestety na wizytę muszę jeszcze poczekać ale nie wiem czego się spodziewać. Jako że rozpoczyna się okres wakacyjny, nie wiem czy mogę swobodnie podjąć pracę albo zaplanować jakikolwiek wyjazd przed planowaną wizytą. Wyniki: Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Rekonstruowane więzadło ma zachowaną ciągłość i prawidłowy przebieg. Poza tym aparat więzadłowy stawu kolanowego bez wykładników uszkodzenia w obrazach MR. Linijne podwyższenie sygnału w obrębie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, nie przekraczające jej zarysu, odpowiadające zmianom przeciążeniowym. Łąkotka boczna bez zmian. W dole podkolanowym patologicznych struktur nie stwierdza się. Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. Poza zmianami pooperacyjnymi w okolicach przyczepów rekonstruowanego więzadła nie stwierdza się zmiany sygnału szpiku kostnego objętych badaniem struktur kostnych. Wolny fragment kostny w okolicy górno-przyśrodkowej rzepki. Zmiany bliznowate w tłuszczu Hoffy. Nierównomierny sygnał chrząstki rzepki w przedziale przyśrodkowym- chondromlacja I/II. Poza tym chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe są ścieńczałe, bez ubytków. Okrągława struktura śred. 7 mm przy pęczku naczyniowym na wysokości dystalnego odcinka trzonu kości udowej, do ewentualnej oceny w badaniu dopplerowskim. Bardzo proszę o interpretację. Czy obejdzie się bez interwencji chirurgicznej? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×