Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czucie szwów pod skórą po operacji jelit


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem na samym początku września operacje jelit. Do dziś czuje konkretnie szwy pod skóra, ile będą się rozpuszczać? Czy istnieje ryzyko jakiś powikłań z tego powodu (i po takim czasie od operacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem kolonoskopii :(, a jakie mogą być teraz powikłania? bo jak się umówię do chirurga to za pół roku będę mieć termin... W sumie jak teraz patrze, bo mam 2 ciecia, jedno o polowe mniejsze w poprzek i pod nim nie czuje szwów, a na tym od góry do dołu czuje pod skóra na całej długości :(. Czym to grozi i o mogę zrobić? http://forum.echirurgia.pl/temat10908.htm a to możliwe, że u mnie również są te szwy, które po około roku się rozpuszczają? bo tak logicznie patrząc, rozeszła mi się rana przy poprzedniej operacji więc teraz musieli naciągnąć, a siatki nie można było ze względu na zamknięcie stomii, więc ten szew od stomii może zrobiono normalny, a ten długi od góry do dołu taki *trudno rozpuszczalny* albo ten nierozpuszczalny (ostatni komentarz z powyższego linku)? bo oczywiście lepiej jak by się rozpuściły, ale od biedy mogę tak z tym żyć, byle by nie zgniło albo nie trzeba było od nowa otwierać bo pierwszy raz się dobrze czuje od dłuższego czasu (crohn) i w miarę to wygląda mimo paru operacji... przepraszam, że tak piszę parę wiadomości pod rząd ale to dla mnie dość istotne, a niestety, ten szpital gdzie miałem operacje jest w innym województwie, a na sama wizytę gdziekolwiek to bym i tak czekał i czekał co najmniej pół roku, a niestety w najbliższym czasie nie stać mnie na prywatną wizytę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej szwy używane do zszycia powięzi (głębokich warstw powłok brzusznych) maja długi okres wchłaniania około 1 rok nawet czasami i do dwóch lata potrafią się wchłaniać. Proszę się nie martwić takie szwy nie stanowią dla Pana żadnego niebezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, to na 99% te szwy jeśli są powszechne, bo lekarze wiedzieli jak było wcześniej więc dali mocniejsze moim zdaniem, a nie przeszkadza mi to specjalnie w ogóle. Ale słyszałem kiedyś, że komuś zgniły szwy ale to w jakimś okresie rzędu 2 miesiące, a ja mam prawie rok... ale i tak się obawiałem, czy tak się to nie skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×