Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracający obrzęk po plastyce przepukliny pachwinowej z siatką


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 4 miesiace temu miałem operacje na przepukline pachwinowa i wszyto mi siatke. 2 tygodnie temu podczas wiekszego wysilku fizycznego zrobił mi sie obrzek worka mosznowego po obydwu stronach. Byłem u lekarza nie stwierdził wznowy przepukliny a jedynie obrzek miałem robione usg i nie stwierdzono przepukliny wodniaka itp. Obrzek jest najwieksze rano potem biore antybiotyk i robi sie mniejszy, czy moge z tym pracowac? Za tuydzien wyjezdzam za granice do pracy a jutro konczy mi sie antybiotyk. Jak długo taki obrzek moze byc? nasila sie gdy wykonuje chodze itp. Czym moge przyspieszyc to by ten obrzek ustąpił? Prosze pilnnie o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzek jest najwieksze rano potem biore antybiotyk i robi sie mniejszy, czy moge z tym pracowac? - o tym czy można pracować powinien zadecydować chirurg po bezpośrednim badaniu, raczej skoro nie stwierdzono ani wznowy przepukliny ani wodniaka nie powinno być przeciwwskazań do pracy Jak długo taki obrzek moze byc? - powinien w przeciągu 2-3 tygodni zaniknąć Czym moge przyspieszyc to by ten obrzek ustąpił? - nosić obcisłe majtki i jądra powyżej poziomu ciała w czasie leżenia, robić okłady z Altacetu (albo użyć żelu Altacet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o jeszcze jedną porade, jak samemu moge sprawdzic czy mam wznowe przepukliny? wiem ze należy trzymac palce i zakaszlec ale nigdzie nie jest sprecyzowane co mam czuć i w którym miejscu mam dokładnie trzymac palce i czy uscisk ma byc silny? A czy ręcznik pod workiem mosznowym mogę mieć tez przez noc? Obrzęk dalej jest ale bardzo powolutku sie zmniejsza, ale bolą mnie pachwiny i mam opuchlizne ( najwieksza z prawej strony gdzie miałem operacje ). Dzis mija około 25 dzien tego obrzęku. Pozdrawiam i Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×