Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie pod skórą między pośladkami


Gość Zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojona

Witam, Jestem kobietą, mam 21 lat. Mój problem dotyczy bolesnego, twardego zgrubienia w okolicy kości krzyżowej, u góry między pośladkami, trochę z prawej strony, o średnicy około 1,5cm. Zaczęło mnie boleć 3 dni temu i dopiero wtedy je wyczułam, wcześniej prawdopodobnie go nie było lub był znacznie mniejszy, niezauważalny. Ból występuje tylko przy ucisku zgrubienia, nie mogę spać na plecach czy siedzieć oparta (tylko lekko pochylona do przodu). Czytałam o torbielach i tego typu sprawach, ale na tym zgrubieniu nie wystąpiła żadna ranka, nie ropieje. Ponadto nie mam bujnego owłosienia, więc zastanawiam się, czy mój problem nie jest innej natury. Cztery dni temu pierwszy raz w tym roku wsiadłam na rower i nieco potłukłam sobie kość guziczną, czy to może mieć jakiś związek, jeśli zgrubienie jest wyżej? Dodam także, że uprawiam sport średnio 3 razy w tygodniu, a moja termoregulacja daje o sobie znać bardzo obfitym poceniem. Bardzo się tym niepokoję, ale w najbliższych dniach nie będę miała możliwości skontaktowania się bezpośrednio z lekarzem. Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak Pani przedstawia raczej wskazują na występowanie torbieli krzyżowej (włosowej) mimo tego, że nie ma Pani w tym miejscu owłosienia (to nie ma znaczenia). Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który po zbadaniu wyjaśni czym ta zmiana jest. Jeśli to torbiel krzyżowa to najwłaściwszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby usunięcie tej torbieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×