Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonstrukcja ACL więzadła przedniego krzyżowego


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam. miesiąc temu przeszedłem artroskopie kolana po urazie. Wykryto uszkodzenie 1 stopnia łakotki przyśrodkowej oraz usunięto zerwany kikut więzadła ACL. Okres pooperacyjny przebiegł bez żadnych komplikacji. Najlepsze jest to ze po 2 tygodniach od operacji wszedłem na rower (w ramach rehabilitacji bo na NFZ 3 miesiące kolejka), chodzę na siłownię, noga nie dokucza, nie odczuwam żadnej niestabilności, miałem zanik mięśnia około 5cm teraz już brakuje mi 0,5cm w obwodzie. Mam pytanie i proszę o konkretna odpowiedź. Czy rekonstrukcja jest niezbędnie potrzebna? Nie uprawiam sportów które obciążały by kolano w nieanatomiczny sposób( piłka nozna, koszykówka, siatkówka etc) bez żadnych nagłych skretów kolana nawrotów itp. Czy istnieje możliwość, aby uniknąć rekonstrukcji, po której nie profesionalna rehabilitacja może mi tylko pogorszyć obecny stan? Czytałem opinie ludzi którzy przed i po rekonstrukcji nie odczuwali żadnej różnicy, lub wręcz przeciwnie, kolano zaczęło sprawiać im coraz to większe problemy. Prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×